Datum objave: 20.07.2017   Broj čitanja: 3579
Izuzetno zanimljiva Liga mjesnih zajednica igra se ovog ljeta u Grudama. Sinoć su odigrane utakmice skupine A i nitko još ne može sa stopostotnom sigurnošću tvrditi da će ići u četvrtfinale ili ispasti.

U prvoj utakmici igrale su Grude Boboška i Grude Pešija. Utakmica je završila 1:1 i to su tek prvi bodovi za Pešiju, momčad koja je od 2010. igrala četiri polufinala, a 2015. bila i pobjednik. Grude Boboška je povela autogolom Pešije nakon kornera i onda su protivnici, svjesni da moraju dati maksimum ako žele ići dalje, ubacili u petu brzinu. Trud se isplatio u posljednjim minutama utakmice kada pogodak zabija Marko Ćorluka. Vremena za potpuni preokret više nije bilo, a igračem u ovoj utakmici proglašen je golman Boboške Ivan Kondža.

U drugoj utakmici Drinovci 1 su pobijedili Tihaljinu rezultatom 5:2. U prvom poluvremenu bilo je dosta izjednačeno, ali Tihaljina je preko dvojice Perića ipak bila konkretnija u napadima. U nastavku dolazi do ozljede jednog od dvojice motora u ekipi Tihaljina Ivana Perića i do kraja je teško bilo održati ritam s mladim i perspektivnim momcima Drinovaca 1. Od pet drinovačkih golova, Mihovil Glavaš, igrač utakmice zabio je 2 gola, a Antonio i Tomislav Leventić po 1, te Ivan Pandžić. Za Tihaljinu golove su zabili Tomislav Perić i Marko Milas.

Posljednja utakmica donijela je sjajan mali nogomet između Dragićine i Sovića Donjih, ali ponovno nenogometne scene nakon što je golman Sovića Donjih krenuo u obračun sa sucem pa zaradio crveni karton. Sovići Donji i Dragićina odigrali su 1:1, a za Soviće je zabio Matej Šimić, dok je za Dragićinu zabio Ante Leko. Igrač utakmice bio je golman Dragićine Ivan Bandić.

Na ljestvici u ovoj skupini Drinovci 1 imaju 6 bodova, Sovići Donji 5, a Grude Boboška, Tihaljina i Dragićina po 4 boda. Grude Pešija ima 1 bod.

Liga se nastavlja večeras. U 20.30 sati Grude Zapad igra s Gornjim Sovićima, zatim Pocrte s Donjim Mamićima, te na kraju Ružići protiv Cerov Doca.