KAKAV POČETAK SEZONE! Zrinjski u gostima srušio Sarajevo, Mehmed Janjoš najavio ostavku

Datum objave: 23.07.2017   Broj čitanja: 789
Nogometaši Zrinjskog savladali su Sarajevo u derbiju prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Zrinjski je bio puno  bolji u prvom poluvremenu i poveo je već u 5. minuti.

Jović je ukrao loptu Mihojeviću i šutirao s desetak metara iskosa s desne strane, Pavlović je odbio i ona je pala na volej Bilbiji koji neometan sa 12 metara pored tri igrača Sarajeva postiže pogodak kojeg nije želio proslaviti iz poštovanja prema svom bivšem klubu.

Jović je potom u 20. i 23. minuti bio u dvije izgledne prilike, ali su Bekić i Radovac uspjeli nekako otkloniti opasnost ispred Pavlovićevog gola.

Sarajevo je do izjednačenja stiglo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Rahmanović je pao nakon duela s Katanecom i sudija Dragan Petrović je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je povratnik u redove Bordo tima Velkoski koji je poslao Pirića u jednu, a loptu u drugu stranu i tako postigao svoj 31. pogodak u dresu ekipe s Koševa.

Novo vodstvo Zrinjskom donio je Filipović u 57. minuti susreta. Ćavar je s centra sjajno proigrao krilnog napadača Mostaraca koji bježi Bekiću i rutinski šalje loptu pored Pavlovića za 2:1.

Ovom pobjedom, Zrinjski je krenuo u obranu naslova prvaka!

Nakon utakmice, trener Sarajeva Mehmed Janjoš ponudio je ostavku.