Kovačev Bayern torpedirao Borussiju! Pet komada za vrh Njemačke

Datum objave: 06.04.2019   Broj čitanja: 904
"Ako ne idem na loptu, tada moj protivnik ne može biti spriječen da dođe do nje", jednostavno je objasnio Sebastian Kehl, legendarni veznjak Borussije Dortmund, ljutit nakon što su Žuti u ožujku protiv Stuttgarta dobili novi gol poslije prekida.

Ranije su ih na isti način otvarali Werder, Hoffenheim, Tottenham i Bayer pa je situacija postala alarmantna.

Pratio je to dokazani pragmatik Niko Kovač vrlo detaljno i danas u pobjedi 5:0 izborenoj na Borussijinim slabostima u prekidima pokazao kako nogometna igra zapravo može biti vrlo jednostavna.

Taj jedan detalj razlomljen na tri bitna komadića u 41 minuti Klassikera površinski je presjek Kovačeve pobjede karijere.

Prva minuta - Thiago ubacuje iz kornera s lijeve strane, Mats Hummels dominantan u skoku, šalje loptu pored gola. To gosti nisu shvatili ozbiljno pa su prvi šamar dobili u desetoj minuti.

Ista stvar - Thiago ubacuje iz kornera s lijeve strane, Hummels, bivši stoper Dortmunda, ponovno sjajan u skoku i ovaj puta zabija za 1:0. Borussijini igrači samo su se pogledavali, opet nitko nije krenuo na loptu...

Copy-paste situacija stiže iz 31. minute kada je Thiago ponovno ubacio s lijeve strane iz kornera, a Hummels neometano tukao. Ovaj put goste je spasio golman Roman Burki sjajnom refleksnom intervencijom.

Na te tri situacije nadovezuju se i dva gola koja je Borussia primila na bizaran način. Dekoncentracija stopera Akanjija u 17. minuti naplaćena je golom Lewandowskog, mladi Švicarac jednostavno mu je nespretnom kontrolom lopte omogućio da sam izađe na Burkija i poentira.

Jasno, Poljak je rođen za ovakve situacije.

I kad je Favreova družina već skroz potonula poslije 3:0, gol glavom zabio je im Serge Gnabry koji ima 175 cm i čiji forte nije skok igra, kao ni igra glavom. Nitko od Borussijinih igrača u tim ključnim situacijama nije pravilno reagirao.

"Moramo biti aktivniji kada lopta leti. Ne možete čekati da lopta dođe k vama, morate pratiti njen let i reagirati kretnjama paralelno uz protivnika koji vas napada", objasnio je sportski direktor Michael Zorc još prije mjesec dana.

Mlada Borussijina momčad, nezrela za pozornice poput Allianz Arene, pregažena je zbog sitnica na kojima ove sezone nije napredovala niti milimetar.

Kovačev Bayern, izgrađen od nekolicine svjetskih klasa, preozbiljan je sastav da ne bi znao naplatiti ovakvo što.

Uz stalan presing i obrambenu sigurnost utemeljenu na visoko postavljenoj obrani, Kovač je na jednostavan i efikasan način naplatio sve slabosti svog rivala u borbi za naslov prvaka.