GRUDSKI virtuoz srušio prvaka! Mirko Marić zabio protiv Dinama za pobjedu

Datum objave: 27.04.2019   Broj čitanja: 1294
Nakon pet godina Osijek je uspio pobijediti Dinamo u Gradskom vrtu 2:1 u 31. kolu Prve HNL i približiti se plasmanu u kvalifikacije za Europa ligu sljedeće sezone. Prekidom niza protiv Modrih domaći su napravili veliki korak prema najvećem cilju, ali i poklonili veliku pobjedu Kohorti koja danas slavi 31. rođendan.

Četiri dana nakon što se preko Osijeka plasirao u finale Kupa, Nenad Bjelica nije vodio neke važne igrače poput Olma i Petkovića, a za Osijek je prvi put od zakucavanja automobilom u benzinsku pumpu startao Petar Bočkaj. I igrao je 30 minuta, a onda se nakon prekršaja Ivana Šunjića ozlijedio i u suzama napustio teren.

Deset minuta ranije prvak je stigao do vodstva. Nakon što se spasio s gol-linije poslije udarca glavom Gutija, Dinamo je dočekao svoju prvu priliku i odmah je iskoristio. Golman Marko Malenica uspio je u gužvi skinuti loptu Iyayiju Atiemwenu, ali je na odbijanac natrčao Mario Šitum i iz blizine poslao loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

No potom je došlo do ozljeda Bočkaja, kojeg je zamijenio Talys i četiri minute kasnije donio Osijeku izjednačenje.

Marin Pilj ukrao je loptu, Lazlo Kleinheisler proigrao Tomislava Šoršu na desnoj strani, a on sjajno pronašao usamljenog Talysa koji je iz prve spretno otvorio nogu i pogodio gornji lijevi kut za izjednačenje.

U drugom dijelu Dinamo je napravio pritisak od 60. minute, a Malenica najprije čudesno skinuo udarac glavom Komnena Andrića s par metara te potom sjajnom paradom obranio i projektil Ivana Šunjića s lijeve strane u gornji suprotni kut.

Drugi gol Modrih visio je u zraku; Dino Perić je u 66. minuti srušio Gabrijela Bobana na sredini terena, a sudac Igor Pajač pokazao mu drugi žuti karton i put u svlačionicu. Ostao je Dinamo s igračem manje i to je bio znak za ekipu Dine Skendera da krene po pobjedu.

Gosti su se sve teže nosili s pritiskom domaćina, a Talys je na lijevoj strani stalno stvarao probleme Sadeghu Moharramiju. Nakon jednog njegova prodora u 72. minuti, Amer Gojak u gužvi je želio izbaciti loptu, ali ju je nespretno u padu poslao prema svom golu i svladao golmana Danijela Zagorca, no na njegovu sreću lopta je na kraju poljubila prečku.

Međutim, sreća je okrenula leđa Mariju Musi tri minute kasnije kada je nepotrebno i nespretno primio loptu rukom u petercu nakon kornera, a Pajač pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Mirko Marić i poslao loptu u lijevu, a Zagorca u desnu stranu te donio Osijeku veliku pobjedu, vjerojatno odlučujuću u borbi za Europu s Hajdukom i Goricom.

To je njegov 15. gol ove sezone u prvenstvu, čime je postao trenutačno najbolji strijelac HNL-a.

Sada Osijek ima tri boda više od Splićana i tri manje od drugoplasirane Rijeke, koja u nedjelju (19 sati) dočekuje Rudeš.