Široki slavio usred Sarajeva i zamrznuo Sparse! U Široki po naslov prvaka

Datum objave: 26.05.2019   Broj čitanja: 690
Košarkaši Širokog porazili su Spars u Sarajevu rezultatom 75:59 u četvrtom meču finala prvenstva BiH za košarkaše čime su poravnali rezultat u finalnoj seriji na 2-2 i šampion naše države će biti odlučen na Pecari.

U izuzetno zanimljivom duelu pitanje pobjednika odlučeno je u posljednjoj dionici kada su gosti iz Hercegovine zaigrali sjajno, igrali su vrhunsku obranu i u potpunosti su zaustavili sve napade Sparsa i na kraju su stigli do pobjede.

Prva dionica pripala je Širokom rezultatom 16:13, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju od 36:34. Prvu osjetnu razliku gostujući igrači napravili su u trećoj četvrtini.

U posljednjoj četvrtini, košarkaši Širokog igrali su sjajnu obranu i zasluženo su upisali drugu pobjedu u finalnoj seriji, a pitanje prvaka BiH će biti poznato nakon pete utakmice koja se igra na Pecari.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mateo Drežnjak s 19 ubačenih poena, a dva manje ubacio je Derrick Fenner. Kenan Bajramović najviše se istaknuo u ekipi Sparsa, a on je susret završio sa 11 ubačenih poena.