Doktor Karlović u dvoboju veterana svladao Lopeza

Datum objave: 28.05.2019   Broj čitanja: 895
Karlović će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Australca Jordana Thompsona i mladog Španjolca Alejandra Davidovich Fokine.

Svih pet hrvatskih predstavnika uspješno je prošlo prvu prepreku na Roland Garrosu. Nakon Marina Čilića, Borne Ćorića, Donne Vekić i Petre Martić, u drugo se kolo drugog ovosezonskog Grand Slam turnira plasirao i Ivo Karlović.

U dvoboju veterana 40-godišnji Karlović svladao je tri godine mlađeg Španjolca Feliciana Lopeza sa 7:6 (4), 7:5, 6:7 (7), 7:5.

Prvi je set nakon 42 minute igre osvojio Karlović sa 7:6 (4). Budući su oba tenisača bila sigurna na svojem servisu, odluka je pala u tie-breaku u kojem je Karlović asom poveo 1-0 u setovima.

Činilo se da će i drugi set biti odlučen u tie-breaku, no Karlović je u 12. gemu oduzeo servis Španjolcu, iskoristivši svoju prvu break priliku u meču, i slavio sa 7:5. Prije toga je Lopez u petom i sedmom gemu imao po dvije break lopte, no nije ih uspio iskoristiti te je Karlović došao do velike prednosti.

Centimetri su dijelili Karlovića od pobjede u tri seta. Lopez je u tie-breaku spasio dvije meč lopte te osigurao ostanak u susretu. Bila je to repriza prvog seta. Budući nijedan tenisač nije došao do break prilike, odluka je pala u 13. igri, a Lopez je slavio sa 7:6 (7) i smanjo zaostatak na 1-2.