Datum objave: 24.07.2019   Broj čitanja: 2338
Liga mjesnih zajednica svoju sedmu noć privela je kraju, a do kraja tjedna biti će poznati sudionici četvrtfinala najmasovnijeg natjecanja u Hercegovini.

Liga je počela utakmicom pionira, a Boboška je nastavila sa stopostotnim učinkom pobijedivši ekipu Sovići/Gorica 2:1. Strijelci za pobjedu bili su Luka Jurčić i igrač utakmice Ante Zucić, dok je za Soviće/Goricu gol postigao Stjepan Pejić.

Kod seniora sastali su se Drinovci 2 i Sovići Donji, a susjedski derbi bio je izuzetno dinamičan, ali i vatren s više žutih kartona. Završilo je pobjedom Drinovaca 4:2. Premda, Sovići Donji su preko Brune Prlića i Mateja Šimića imali prednost od 2:0. Prvo je Prlić glavom pogodio mrežu Drinovaca, zatim Šimić gađa rašlje, ali onda na scenu stupa Zvonimir Erkapić koji zabija 2 sjajna gola iz prekida, a David i Petar Pandžić pridodaju još jedan pogodak i odvode Drinovce u četvrtfinale. Imali su Sovići odličnih šansi, međutim Joško Rogić Miš koji je ove godine došao već u skupinama bio je fantastičan u drugom poluvremenu. Drinovci 2 su u četvrtfinalu.

I skupina A dobila je svoje putnike u četvrtfinale. Gorica je pobijedila Cerov Dolac rezultatom 3:1. Dva gola zabio je Hrvoje Jurić, a 1 Ante Boban. Za Cerov Dolac strijelac je bio Ante Iličić. Igračem utakmice proglašen je Hrvoje Jurić. Tako je Gorica potvrdila prolazak među osam najboljih na ligi.

Treću utakmicu igrali su Grude Centar i Pešija, a tradicionalno već publika je mogla uživati. Upravo je Pešija bila posljednja ekipa koja je uzela naslov prvaka od Grude Centra i to 2015. godine, međutim ovog utorka u skupini nisu uspjeli iznenaditi prvog favorita turnira. Centar je poveo preko Ivana Ćorluke, a na 2:0 povisio je Ante Ćorluka u nastavku utakmice. Zatim Marko Marić petom pogađa gol Centra i vraća neizvjesnost utakmici. Međutim Boris Miloš pogađa za 3:1 Grude Centra, a Pešija u posljednjoj minuti dolazi do 3:2 preko Ante Marića. Igrač utakmice bio je Ivan Ćorluka.

Sad je jasno da iz ove skupine u četvrtfinale idu Grude Centar i Gorica, a Grude Pešija mora igrati na pobjedu protiv Cerov Doca i nadati se najboljem raspletu u ostalim skupinama u borbi za treće mjesto koje vodi dvije ekipe u četvrtfinale, a jednu ostavlja izvan kruga. Šansi u ovoj skupini ima i Boboška, ali pod uvjetom da pobijedi ekipu Grude Centar i da Pešija ne pobijedi Cerov Dolac.

U nastavku pogledajte ljestvicu i raspored utakmica, te dio fotografija od sedme večeri.