Odlični Dinamo osvojio bod! Ali sve je mirisalo na pobjedu

Datum objave: 22.10.2019   Broj čitanja: 805
Dinamo je bio na korak do pobjede nad Šahtarom u Ligi prvaka, odigrao je 2:2 u Harkivu, ali je po igri bio bliži pobjedi, imao je i 2:1 vodstvo i velika je šteta što nije upisao sva tri boda i napravio ogroman korak prema novom prezimljavanju u Europi.

Dinamov trener Nenad Bjelica dvojio je prije utakmice o nastupu Arijana Ademija i Brune Petkovića. Na kraju nije želio dvojicu oporavljenika koji su imali problema s gležnjevima staviti u prvi sastav, u početnoj postavi tako se našao kapetan Ademi, dok je Bruno Petković s klupe čekao ulazak, a u špici je bio Mario Gavranović.

Početne minute pokazale su da je s pravom Šahtar uvažavao plave, pritisnuli su Zagrepčani domaćine, visokim presingom su ih napali i Šahtar nije mogao izaći. No, to je trajalo desetak minuta, a onda je Šahtar počeo igrati, pritiskati, a plavi su stajali predaleko od suparnika i Livaković je morao kapitulirati u 16. minuti.

Lijepo su izigrali Ukrajinci obranu Dinama, na kraju je Marlos gurnuo Konopljanku u priliku, a ovaj to nije propustio i Šahtar je poveo. No, Dinamo je već pokaza da se zna vratiti, da ne gubi glavu i kad je u minusu, nastavio je i u Harkivu igrati i to mu se brzo vratilo, već u 25. minuti Dinamo je izjednačio. Moro je napravio sjajne stvari na sredini, Oršić probio i ubacio a Dani Olmo na prvoj vratnici precizno pogodio.

Prvi je to pogodak Dinama u gostima na utakmicama Lige prvaka, još od 2015. kada je Olympiakosu zabio Armin Hodžić. Zanimljivo, i tada je sudio jučerašnji sudac Lahoz. Do odmora su plavi igrali jako dobro, pametno i bili su bliži novom pogotku od svog renomiranog suparnika.

A da su jaki pokazli su i u nastavku, prvo se Oršić sam probio, pobjegao i opaalio, ali je pogodio vratnicu. Odbijena lopta stigla je do Olma koji je gađao, ali vratar Pjatov je izvadio loptu iz samih ‘rašlji’. I onda u 58. minuti veliku glupost radi vratar Pjatov, kod udarca iz kuta s obje ruke srušio je Gavranovića i sudac je pokazao na jedanaesterac, a Mislav Oršić je sigurno pogodio za vodstvo Dinama, potpuno zasluženo.

Trener Šahtara povukao je očito dobar potez kad je u igru poslao Dodoa, u 75. minuti taj mu je igrač dobio pogodak i veliki bod protiv Dinama koji je pokazao više od ovog jakog suparnika. No, dvije lopte kroz sredinu, kroz obranu plavih bile su kobne.

Bod je lijepi ulov, godinama se o bodu na gostvanju u Ligi prvaka moglo samo sanjati, zadnjeg su osvojili 1999. u Marseilleu, a jučer su plavi u Harkivu bili jako blizu pobjede nakon 13 poraza na gostovanjima. Plavi su na kraju mogli i slaviti, Olmo je pobjegao, ali je 90. minuti pogodio vratnicu, kakva šteta, koliko je to bilo blizu. I vjerujemo da će za dva tjedna u Zagrebu biti žestoko protiv ovog istog suparnika, pred punim Maksimirom.