FOTOGALERIJA: Grude poražene od Posušja, na utakmici brojni navijači

Datum objave: 10.11.2019   Broj čitanja: 2626
Nedjeljnog poslijepodneva u Ligi Herceg Bosne u košarci odigran je derbi koji uvijek ima posebnu draž, a to je onaj između Gruda i Posušja.

Iako je djelovalo da će kraj biti uzbudljiviji, Grude su u posljednjoj četvrtini potpuno pale pa je Posušje na kraju slavilo 61:78.

U prvoj trećini Posušje je imalo 18:25, međutim u nastavku Gruđani kreću puno žustrije i na krilima Nikole Andrijanića na odmor odlaze s prednošću od 39:37.

U trećoj četvrtini Posušje je ponovno bolje, a rezultat na njenom kraju je 55:60.

Ali u posljednjoj četvrtini Grude su potpuno pale, što Posušani koriste i meč završava rezultatom 61:78.

Kod Gruda najbolji strijelac bio je Nikola Andrijanić s 21 košem, a Marko Andrijanić pogodio je 13 poena kao i Željko Leko.

Posušje je do pobjede predvodio Josip Ramljak s 21 košem, Ante Čutura ih je zabio 14, a Nikola Lebo 11.

U skokovima za loptu kod Gruda se istaknuo Zlatko Galić s 3 skoka koji je bio i najbolji asistent na utakmici s 5 asistencija. Galić je imao i jedini blokirani šut na utakmici. To ipak nije bilo dovoljno da njegove Grude ostvare pobjedu.

Vrijedi istaknuti da su košarkaši imali dobru navijačku podršku, i jedni i drugi. Posušane tradicionalno prate velik broj navijača, dok su s druge strane uz Gruđane oni iskreni entuzijasti. Međutim, danas je bilo i nogometaša koji su ih došli bodriti nakon svoje utakmice s Brotnjom koju su dobili, ali i rukometašica, prvakinja države. A bilo je i najmlađih što sugerira naša naslovna fotografija. Iako je mali navijač razočaran porazom Gruda, osmijeh za kameru ipak nije mogao sakriti uz nadu da će njegovi ljubimci pobijediti na gostujućem terenu.