Rebić - Torino 1:0

Datum objave: 17.02.2020   Broj čitanja: 1264
Ante Rebić donio je novu pobjedu Milanu.

Hrvatski reprezentativac je, nakon Udinesea i Brescie, srušio Torino (1:0) u 24. kolu Serie A, a Milan je stigao do osmog mjesta i ima isti broj bodova kao i sedma Parma te šesta Verona Ivana Jurića.

Nakon dodavanja Paquete na desnoj strani Castillejo je u 25. minuti odlično ubacio s nekih 11 metara pred golom gostiju, a Rebić je bio brži od braniča Lyanca i iz prve je zabio u donji lijevi kut za nova tri boda.

To je njegov šesti gol ove sezone za Milan, od čega peti u Serie A.

Nakon večerašnjeg gola više od 45 tisuća navijača naklonilo se hrvatskom napadaču na San Siru.

I pored gola Rebić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu za Rossonere. Nakon što je Ibrahimović početkom drugog poluvremena poslao loptu malo pored lijeve vratnice, opet je Rebić kreirao veliku priliku za gol.

Sjajno je Rebić otvorio s lijeve strane i na desnoj pronašao usamljenog Castilleja, ali je Španjolac šutirao pored desne vratnice. Ante je igru uz pljesak s tribina napustio u 87. minuti, kada ga je zamijenio Leao.

Milan je u 44. minuti utakmice ostao bez ozlijeđenog braniča Kjaera, a zamijenio ga je 20-godišnji debitant Matteo Gabbia i dobro odradio posao u svom prvom nastupu za momčad Stefana Piolija.

Torino nije uspio izbjeći peti poraz zaredom u Serie A, a produžio je i crnu seriju jer na San Siru ne zna za pobjedu od 1985. godine.