Wengerov Arsenal ostaje jedini nepobjedivi: Liverpool poražen!

Datum objave: 29.02.2020   Broj čitanja: 1093
Invinciblesi ostaju jedinstveni. Liverpool nije uspio izgurati sezonu bez poraza u Premier ligi.

U 28. kolu engleskog prvenstva Liverpool je izgubio u gostima od Watforda 3-0.

U prvom poluvremenu Watford je imao sedam udaraca prema golu, Liverpool jedan. Posjed lopte bio je, naravno, na Liverpoolovoj strani (65 posto naspram 35 posto), baš kao i preciznost kada su posrijedi dodavanja (84 posto naspram 68 posto). Ali prilike je stvarao Watford.

U drugom poluvremenu prilike su, međutim, pretvorene u golove. Ismaila Sarr zabio je u 54. i 60. minuti, a konačnih 3-0 u 72. minuti postavio je Troy Deeney.

Prvi puta od studenog prošle godine Liverpool je doživio to da prvi primi gol u jednoj utakmici Premier lige. Ali evo još fascinantnijeg podatka — prvi puta od 2016. godine Liverpool je u dvije prvenstvene utakmice u nizu primio dva gola, ali i prvi puta — može se i tako povući zanimljiva crta — od kada je na Anfield stigao Virgil van Dijk. Liverpool je, također, prvi puta tri gola u gostima primio još od 2017. godine, kada mu se to dogodilo kod Arsenala.

Što se tiče napada, valja pak spomenuti kako je ovo tek drugi put pod Jürgenom Kloppom da je Liverpool prvo poluvrijeme završio sa samo jednim upućenim udarcem prema protivničkim vratima. Danas jednostavno nije išlo. Od zimske stanke Liverpool je odigrao ukupno 360 minuta nogometa, a u vodstvu je proveo samo 24 minute. Nekakve naznake su, drugim riječima, postojale.

Ali sve ovo, zapravo, nabrajamo samo u funkciji ilustracije toga koliko je Liverpoolov niz bio impresivan.

Bilo je sjajno dok je trajalo. A niz ćemo baš tako i dugo pamtiti.