Vedator pobjeđuje vrijeme! Igrač utakmice protiv Uniona

Datum objave: 22.05.2020   Broj čitanja: 798
Nogometaši Herthe pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Berlinu u okviru 27. kola Bundeslige ekipu Uniona rezultatom 4:0, a igrač utakmice bio je nekdašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević.

U prvom poluvremenu gradskog berlinskog derbija nije bilo pogodaka, iako je Hertha bila dosta konkretnija ekipa na terenu.

Ipak, u šestoj minuti nastavka Ibišević je iskoristio ubacivanje s lijeve strane Plattenhardta i glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo Herthe.

Već u narednoj minuti bilo je 2:0, a ovaj put Vedad je asistirao Lukebakiju.

Nije se bh. napadač tu zaustavio pa je devet minuta kasnije upisao još jednu asistenciju, ovaj put za Cunhu, koji uvećava vodstvo na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Boyata na asistenciju također večeras raspoloženog Plattenhardta, piše Klix.

Ibiševiću je ovo bio peti pogodak u Bundesligi, a još dva je postigao u Kupu Njemačke. Također, ove sezone je upisao i četiri asistencije.

Hertha je s novom pobjedom skočila na 10. mjesto Bundeslige, dok je Union Berlin ostao na 12. poziciji.