Ante - SINJSKI DIJAMANTE! Prvi je strijelac lige, a čak 4 gola zabio je večeras

Datum objave: 09.07.2020   Broj čitanja: 936
Ante Vukušić igra u fantastičnoj formi u Sloveniji. Nakon što je u prošlom kolu zabio hat-trick i dodao dvije asistencije u 7:3 pobjedi njegove Olimpije kod Triglava, Vukušić je sada zabio četiri komada, ovoga puta kod kuće protiv Rudara. Olimpija je slavila 5:0.

Sinjski dijamant je golijadu započeo već u 45. sekundi utakmice kada je lijepo utrčao u kazneni prostor nakon proigravanja, a potom je pogodio mrežu udarcem kroz noge vrataru. Na 2:0 je povećao Luka Menalo, inače igrač Dinama koji je u Olimpiji na posudbi, a Vukušić ponovno zabija u 35. minuti. Poslije oštrog ubačaja po podu s lijeve strane, pucao je iz prve, golman mu je obranio, no lopta se ponovno odbila bivšem igraču Hajduka koji je lagano poentirao.

Svoj treći gol na utakmici zabio je samo pet minuta kasnije. Ovoga puta je krasno zabio glavom nakon ubačaja s desne strane. Posljednji gol na susretu postigao je odmah na početku drugog poluvremena kada je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i lagano poentirao u situaciji jedan na jedan. Bivši napadač Hajduka igrao je do 53. minute kada je zamijenjen.

Vukušić je novom sjajnom izvedbom učvrstio vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca lige s 26 golova. Do kraja sezone ostalo je još četiri kola.

Olimpija je ovom pobjedom skočila na 65 bodova, četiri više od drugoplasiranog Celja. Treba napomenuti kako je Rudar posljednjeplasirana ekipa lige, nema nijednu pobjedu i sigurno ispada u drugu ligu, no unatoč tome impresivno je zabiti četiri gola svakom profesionalnom klubu.