Hajduk na Maksimiru uzeo sva tri boda Dinamu

Datum objave: 13.07.2020   Broj čitanja: 540
U zadnjem derbiju sezone u čudnoj atmosferi pred manje od 2000 gledatelja Dinamo i Hajduk odigrali su odličan derbi, posebice u prvih 45 minuta.

U tom periodu igre vidjeli smo svašta što nogomet čini zanimljivim i uzbudljivim. Dinamo je poveo u 13. minuti golom Luke Ivanušeca, ali mladi igrač Dinama samo je uzeo ono što mu je poklonio Josip Juranović. Nakon jednog ubačaja, branič Hajduka je želio spustiti loptu svom vrataru, ali pogriješio je i namjestio je zicer na pet metara igraču Dinama koji takvu šansu nije mogao promašiti.

No, kad se očekivao pad Hajduka, dogodilo se upravo suprotno. Gosti si počeli dominirati, bivali su sve opasniji, a Dinamo je prestao igrati. U 20. minuti Hajduk je dobio penal. Nakon ubačaja u pet metara Arijan Ademi je loptu dirao rukom., a sudac Bebek je nakon pregleda snimke opravdano pokazao na 11 metara. Ipak, Mijo Caktaš je promašio vrata.

No, to nije zaustavilo Hajduk. Gosti su zasluženo izjednačili u 30 minuti. Bio je to divan gol mladog Čuića. Eduok je napravio odličan posao, zagradio se i otresao Dilavera, na vrijeme je dodao loptu, a mladi igrač Hajduka je s 12, 13 metara zakucao u suprotni gornji kut. Gol vrijedan divljenja, ali treba reći da je branič Dinama i švicarske reprezentacije Moubandje odigrao katastrofalno obranu u ovoj situaciji. Nonšalantno je promatrao Čuića bez ikakve namjere da ga blokira.

Hajduk se nakon izjednačenja razgoropadio, a Livaković je spašavao prvaka. Miji Caktašu je obranio zicer s pet metara, a Čulini šut s 12, 13 metara nakon fantastične akcije gostiju.

I kad se očekivalo da će tako završiti zanimljivo prvo poluvrijeme, Gojak u skoku u glavu pogađa laktom Dimitrova, a sudac Bebek mu je pokazao drugi žuti karton i poslao ga u svlačionicu.

U nastavku je Hajduk bolje počeo, igrači Igora Tudora su tražili drugi gol i pokušavali su iskoristiti činjenicu da imaju igrača više. No, Dinamo je neočekivano zabio i opet poveo. Igrala se 61. minuta kad je Stojanović s desne strane ubacio povratnu za Oršića, a nesretni je Juranović kao i kod prvog gola katastrofalno pogriješio, poskliznuo se u ključnom trenutku i ostavio Oršića samog da s osam metara probuši Posavca za 2:1.

Hajduk je u nastavku utakmice posjedom tražio novo izjednačenje, a Dinamo se fokusirao na traženje svojih šansi iz kontri. Tempo se umirio, šansi nekih nije bilo, a onda desetak minuta prije kraja Hajduk je zasluženo izjednačio. Nakon ubačaja na drugu vratnicu obrana Dinama je zaspala, Caktaš je dobio skok i prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Čuić bio sam kao duh i s dva metra samo glavom zakucao u mrežu, piše Index.hr.

Pet minuta prije kraja Hajduk je preokrenuo rezultat. Kreković je ubacio, stvorila se gužva, a večeras jako nesigurni Theophile je pogodio vlastitu mrežu.