BiH poražena u Zenici iako je imala vodstvo

Datum objave: 07.09.2020   Broj čitanja: 594
Nogometaši Bosne i Hercegovine poraženi su u utakmici drugog kola Lige nacija od Poljske u Zenici rezultatom 2:1.

Izbornik Zmajeva Bajević je odlučio napraviti sedam promjena u odnosu na ekipu koja je počela meč protiv Italije, a među igračima koji nisu startali je bio i kapetan Džeko.

Napadi BiH su se isplatili u 24. minuti. Gojak je ubacio loptu, Bednarek je srušio Koljića, a sudac Chakir je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator penala bio je Hajradinović.

Nakon pola sata igre Poljaci su preuzeli terensku inicijativu i počeli su polako, ali sigurno stezati obruč oko Begovićevog gola.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Grosicki je ubacio loptu iz kornera, Glik je skočio pored trojice bh. igrača i zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Begović je kapitulirao i u 67. minuti nakon velike pogreške obrane koja je najprije dopustila Rybusu da neometan ubaci loptu sa lijeve strane, a potom i Grosickom da ostane sam na šest metara i pogodi glavom za 2:1. BiH je tako nakon remija s Italijom ubilježila poraz.