Datum objave: 21.10.2020   Broj čitanja: 2194
Prošlog vikenda odigrane su utakmice 9. kola Druge lige Federacije BiH - Jug. HNK Grude su upisale peti poraz i tako nastavile rezultatske oscilacije.

Prvo su Gruđani prvenstvo otvorili s tri poraza, a onda su nakon početnog uhodavanja ubilježili tri pobjede u nizu koje su ih gurnule u gornji dio ljestvice.

Nažalost, nakon poraza u Rami pretprošlog vikenda, prošlog vikenda je upisan i domaći poraz od HNK Sloga, pa su Grude sada na 9. mjestu.

Uskopljaci su bolje otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu vodili s 0:2. Gruđani su se digli u nastavku i pokazali uvjerljivo bolju igru. Na 1:2 smanjio je Ivan Tolić, međutim do kraja susreta domaći tim nije uspio izvući bod na svom terenu.

Gruđane ove subote čeka teško gostovanje u Jablanici protiv FK Turbina.

Pobjeda u gostima Grude bi opet gurnula u gornji dom jer bi preskočili šestoplasiranu Turbinu i tu se vidi da bodovne razlike nisu velike, osim kada je u pitanju NK Ljubuški koji gazi prema osvajanju prvenstva iako je odigrano tek 9 kola.

Naime, Ljubušaci imaju 9 pobjeda u isto toliko utakmica, uz gol razliku 34:3, što je pokazatelj nadmoći ovoga kluba u ovoj ligi.