Venlo - Ajax 0:13

Datum objave: 24.10.2020   Broj čitanja: 907
Nogometaši Ajaxa porušili su sve rekorde nizozemskog nogometa nakon što su u 6. kolu Eredivisie pobijedili Venlo u gostima nevjerojatnih 13:0.

Venlo nije imao nikakvih problema s koronavirusom ni s ozljedama, ali je svejedno doživio epski debakl, a Ajax je ostvario najvišu pobjedu u povijesti nizozemske prve lige.

Na poluvremenu je bilo "samo" 4:0, a strijelci su bili Ekkelenkamp, dvaput Traore i jednom Dušan Tadić. Domaćini su se potpuno raspali u 52. minuti nakon što je Christiaan Kum dobio izravni crveni karton zbog brutalnog starta na Antonyju.

Raspad sistema u nastavku

Nakon toga je bilo samo pitanje koliko će Ajax zabiti, ali 13 golova nitko nije očekivao. U razmaku od 54. do 59. minute zabili su Traore, Antony, Ekkelenkamp i Blind i bilo je jasno da su rekordi u opasnosti. Traore je u 65. zabio za 9:0, a gosti do kraja nisu spuštali gas. Na 10:0 povisio je Huntelaar iz penala u 74. minuti, a najiskusniji Ajaxov igrač zabio je i dvije minute kasnije za 11:0.

Samo dvije minute kasnije Martinez je povisio na 12:0, a konačnih 13:0 postavio je Traore tri minute prije kraja. On je utakmicu završio s pet golova i odmah je izbio na drugo mjesto ljestvice strijelaca. Ekkelenkamp i Huntelaar su zabili dva, a Blind, Tadić, Antony i Martinez po jedan.

Ajax je utakmicu završio s 44 udarca na gol, od čega je čak 23 išlo u okvir.

Tako je Ajax srušio vlastiti rekord iz 1972. godine kad je kod kuće pobijedio Vitesse 12:1, što je do danas bila rekordna pobjeda, prenosi Index.