Datum objave: 21.11.2020   Broj čitanja: 928
Derbi kola u rukometnoj Premijer ligi BiH između Gruđanki i Hadžićanki pripao je domaćim curama, ali utakmica je bila izuzetno teški, odnosno bila je derbi u pravom smislu riječi.

Ni u jednom trenutku utakmice nijedna ekipa nije otišla na prednost veću od tri gola.

Početak je bio "talijanski", bunkeraški i u prvih pet minuta bilo je 0:0, međutim onda se prešlo na "brazilski" ritam, sijevalo je na sve strane, gol za golom je padao uz niz krasnih akcija.

Gruđanke su u 19. minuti otišle na prednost od 2 gola razlike, što je bilo najviše do tog trenutka, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 17:15 za HRK Grude.

Zatim kreće drugo poluvrijeme u kojem Hadžićanke preuzimaju inicijativu svjesne važnosti utakmice i okreću rezultat na 21:23 do 40. minute. Tada se Gruđanke vraćaju i u 10 minuta rade seriju i postižu 7 golova, te primaju samo 2 i rezultat glasi 28:25. Onda se pet minuta prije kraja Hadžićanke približavaju na gol zaostatka, ali više od toga nisu mogle.

HRK Grude na kraju slave rezultatom 32:29 protiv Hadžićanki.

Kod domaćih Jovana Ilić zabila je čak 12 golova i bez premca je igračica utakmice. Karla Lovrić zabila je 5 golova, Milica Stamatović 4, Nikolina Čutura, Milica Globarević i Anđela Milas po 3 i Klara Mikulić 2.

Idućeg vikenda pak lomi se polusezona jer HRK Grude gostuju kod vodeće Krivaje iz Zavidovića.