Sjetite se Senegala i 2002.! Umro je legendarni Papa Bouba Diop (42)

Datum objave: 29.11.2020   Broj čitanja: 933
Bivši senegalski nogometni reprezentativac Papa Bouba Diop (42) umro je u nedjelju nakon duge i teške bolesti, objavila je Međunarodna nogometna federacija (FIFA).

Bolovao je od Charcot-Marie-Toothove neuropatije, jedne je od najčešćih nasljedih neuroloških bolesti. Karakterizirana je progresivnim gubitkom mišićnoga tkiva i taktilnog osjeta različith dijelova tijela

Diop će ostati upamćen kao strijelac prvog gola na svjetskom prvenstvu 2002. godine u senzacionalnoj pobjedi Senegala protiv tadašnjih svjetskih prvaka Francuza s 1:0. Tricolori su doputovali u Japan i Južnu Koreju kao svjetski prvci, međutim na otvaranju World Cupa izgubili su od Senegala sa 0:1. - Jednom heroj Svjetskog prvenstva, uvijek heroj Svjetskog prvenstva - napisala je FIFA. Senegal je prošao u osminu finala zajedno s Urugvajem, dok se Francuska oprostila od natjecanja već u prvom krugu. Senegal je na koncu dogurao do četvrtfinala u kojem je izgubio od Turske sa 0:1.