Juventus nadmoćan protiv Barce, Manchester bez Fergusona tradicionalno gubitnički nastrojen

Datum objave: 08.12.2020   Broj čitanja: 693
Nogometaši RB Leipziga 3-2 (2-0) pobjedom protiv Manchester Uniteda osigurali su prolazak u osminu finala Lige prvaka iz skupine H, no još uvijek nije poznato jesu li osvojili prvo ili drugo mjesto u skupini

... s obzirom na to da je drugi susret posljednjeg kola u ovoj skupini između Paris SG-a i Istanbul Basaksehira prekinut.

RB Leipzig i Manchester United su u izravnom međusobnom dvoboju odlučivali koji će od tih sastava izboriti plasman među posljednjih 16, a daleko bolje u dvoboj je krenuo njemački predstavnik koji je nakon samo 13 minuta vodio s 2-0.

Prvi pogodak na utakmici postigao je igrač na posudbi iz Manchester Cityja Angelino koji je u 2. minuti preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio donji lijevi kut De Geinih vrata. U 13. minuti Angelino je bio asistent, a njegov ubačaj s lijeve strane volejem je u mrežu proslijedio Haidara.

Kada je u 69. minuti Kluivert iskoristio pogrešku Maguirea i povisio na 3-0 činilo se kako će RB Leipzig lako do pobjede. No, u 80. minuti Bruno Fernandes je iskoristio kazneni udarac kojega je sudac Lahoz dosudio nakon prekršaja Konatea na Greenwoodu, a samo dvije minute potom Pogba je smanjio na 3-2 i vratio nadu Unitedu.

Ipak, do kraja susreta engleski sastav nije uspio doći i do trećeg gola i boda koji bi njega odveo u osminu finala.

RB Leipzig je natjecanje u skupini okončao s 12 bodova, tri više od Manchester Uniteda. Isti broj bodova kao i United ima i Paris SG, dok je Istanbul BB na samo tri boda.

Prekid u Parizu

Susret u Parizu prekinut je sredinom prvog poluvremena nakon što su iz turskog sastava optužili četvrtog suca Coltescua za rasizam. Prethodno je Coltescu glavnom sucu Hateganu prijavio pomoćnog trenera Istanbula Pierrea Weba zbog stalnih prigovora i zatražio da ga se isključi.

Navodno je tom prilikom Coltescu upotrijebio riječ "negro" zbog čega su gosti iz protesta napustili travnjak, a nakon njih u svlačionicu su se povukli i domaći igrači.

Juventus briljantan u Barceloni

U skupini G Juventus je velikom 3-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Barcelone osvojio prvo mjesto u skupini. Oba sastava još ranije su osigurala prolazak u osminu finala, a Juventusu je za preskakanje Barcelone bila potrebna malo vjerojatna pobjeda od tri razlike koja se na kraju i dogodila.

Dva je pogotka s bijele točke postigao Cristiano Ronaldo, prvoga u 13. minuti nakon prekršaja Arauja, a drugog u 52. minuti nakon igranja rukom Lengleta. Između ta dva pogotka u strijelce se upisao i McKennie koji je u 20. minuti iskoristio ubačaj Cuardrada.

Juventus je tako završio prvi na ljestvici s 15 bodova, kao i druga Barcelona. U susretu za treće mjesto u toj skupini koje vodi u Europsku ligi Dinamo iz Kijeva je kao domaćin svladao Ferencvaros s 1-0 (0-0) golom Popova u 60. minuti.

Dinamo je natjecanje završio s četiri boda, a Ferencvaros, za koji je Roko Baturina igrao od 74. minute, s jednim bodom.

Mateo Kovačić igrao je do 74. minute za Chelsea koji je odigrao 1-1 (1-1) na svom Stamford Bridgeu protiv Krasnodara u skupini E. Poveli su gosti preko Cabelle (24), a poravnao je Jorginho (28-11m).

Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za Sevillu koja je kao gost svladala Rennes sa 3-1 (2-0). Gosti su poveli golom Koundea (32), potom je dva gola postigao En-Nesyri (45+2, 81), da bi poraz Rennesa ublažio Rutter (86-11m).

Chelsea je osvojio prvo mjesto u skupini s 14 bodova, Sevilla je druga s 13, Krasnodar treći s pet, a Rennes posljednji s jednim bodom.

Ranije u utorak su se nogometaši Lazija pridružili Borussiji Dortmund kao drugi sudionik osmine finala Lige prvaka iz skupine F nakon što su na rimskom Olimpicu odigrali 2-2 (2-1) protiv belgijskog Club Bruggea.

Prvo mjesto je potvrdila Borussia Dortmund pobjedom na gostovanju kod Zenita.