Hrvatska je nakon tri kola tamo gdje viceprvak svijeta i treba biti! Na vrhu

Datum objave: 30.03.2021   Broj čitanja: 724
Morali su ući Modrić i Perišić da zabiju ta dva gola, namjeste treći i sruše Maltu. Jedine dvije dobre vijesti iz Rijeke su: pobijedili smo i nismo primili gol.

Malta je u dosta 'smjelih' 5-3-1-1, sa Teumom na polušpici iza jedine špice Satariana, na poluvrijeme zapravo otišla ogorčena što ne vodi 1-0 jer da se u kvalifikacijama koristi VAR otočani bi u 19' dobili penal veći od Učke i Malte zajedno (ruka Juranovića).

A Hrvatska je u prvih 45 minuta igrala tako da je Dalić na poluvremenu poslao Modrića i Perišića na zagrijavanje pa ih zajedno s Brekalom  od 54' poslao u igru (umjesto Budimira, Pašalića i Badelja).

I nastavak smo otvorili zicerima, ali Vlašić i Oršić umjesto mreže s 10-ak su metara gađali dobro postavljenog i(li) istrčalog malteškog golmana Bonella.

Hrvatski grijeh opet su bile lopte unazad ili u širinu. Na terenu veznjaci Chelseaja, Fiorentine i Atalante (Kovačić, Badelj i Vlašić), a u igri - bezidejnost, alibi lopte stoperima ili 'bekovima'.

Pa su Maltežani vrlo brzo shvatili s kim imaju posla i stekli dodatnu dozu samopouzdanja nakon odlične predstave kod Slovačke i jako solidnog otpora Rusiji. Uostalom, Malta je u ovu utakmicu ušla s tri, a Hrvatska jednim (sretno) postignutim golom u dvije utakmice.

Dalić je od 57' u igru poslao i Bornu Barišića (umjesto Melnjaka). Tu zamjenu ističemo jer je baš Barišić pet minuta kasnije na petercu sjajnom oštrom loptom pogodio Perišića koji nakon šest minuta na 'devetki' smislenom čini Dalićevu odluku da ga (u izostanku ozlijeđenih Rebića, Kramarića i Petkovića) gurne na 'centarfora' pa zakucava s pet metara i napokon, poslije više od sat vremena igre Hrvatskoj donosi tih 1-0.

Drugi gol zavukao je Luka iz penala pa smo u 76' ipak odahnuli. Što se ove utakmice tiče. Jer Hrvatska danas... Nije to ni blizu razine koju sami od sebe očekuju 'vatreni' i koju od njih očekuje nacija.

Euro je iza ugla, već 13. lipnja u Londonu nas čekaju Kane, Sterling i ostali engleski 'lavovi'. Na Zlatku Daliću je da nađe recept za izlazak iz ove nevesele situacije.

Jer budemo li ovakvi kakvi smo danas, na Euru nas čeka samo lupanje glavama u engleski, češki pa škotski zid. Hrvatska može i Hrvatska MORA bolje!

1 Previous rank: 3 3 2 0 1 4 1 +3 6 W W L
2 Previous rank: 1 3 2 0 1 6 4 +2 6 L W W
3 Previous rank: 4 3 1 2 0 4 3 +1 5 W D D
4 Previous rank: 5 3 1 1 1 1 1 +0 4 W L D
5 Previous rank: 2 3 1 0 2 2 3 -1 3 L L W
6   3 0 1 2 3 8 -5 1