Studenti pali ispit u Grudama! Finale Grude - Posušje sve izvjesnije

Datum objave: 12.04.2021   Broj čitanja: 1607
U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja Lige KS Herceg- Bosne grudski košarkaši osigurali su pobjedu na domaćem terenu protiv KK Studenta iz Mostara, rezultatom 90 - 79.

Domaćini su rezultatski dominirali kroz sve dijelove susreta. Otvorili su susret tricom Antonia Leventića, nakon čega su se s obje strane terene mogli vidjeti lijepi šutevi za tri poena, a iako su naši u četvrtoj minuti susreta bili na prednosti od 12-2, Studentovi Ivo Mikulić i Matej Perković i Marko Prskalo dovode svoj tim u zadnjoj minuti prve četvrtine do svega tri poena razlike, čime je rezultat na kraju prve četvrtine bio 20-17.

U drugoj četvrtini može se reći da je rezultat bio tijesan ali Gruđani nisu niti jednom izgubili prednost. Svojoj momčadi tu prednost održavali su Nikola Andrijanić, Zlatko Galić, Marko Andrijanić ali i Luka Alpeza koji se igri priključio u 6. minuti druge četvrtine. Domaći su na kraju prve polovine susreta bili u vodstvu od 47-41.

Treća četvrtina susreta donijela je Gruđanima kada je na sredini četvrtine Marko Andrijanić tricom odvukao svoj tim na 16 poena prednosti. 'Studenti' su se pokušavali približiti pa se prednost Gruđana istopila na 70-64 tricom i skok šutom Zlomislića svega dvije minute prije kraja te četvrtine.

U posljednjem dijelu susreta Zlatko Galić odvlači rezultat na ponovnih 12 poena prednosti, nakon čega su održavali prednost od desetak poena razlike sve do samog kraja susreta. Koncem susreta trener Jelić dao je povjerenje i mlađim snagama, Andriji Mikuliću i Davidu Palcu, a Palac se skok šutom za dva poena upisao u strijelce susreta i tim posljednjim pogotkom odveo Gruđane na 90 - 79, a time i 'Studentima' zapečatio pad ispita održanog u dvorani na Bilom Brigu u Grudama.

Najveći broj pogodaka kod domaćina ostvario je Marko Andrijanić (35 poena), a slijede ga Zlatko Galić (25 poena) i Antonio Leventić (16 poena) dok je kod protivnika najbolji bio Ivo Mikulić s 25 ostvarenih poena.

Drugi polufinalni par, KK Posušje i KK Brotnjo odigrali su uvjerljivom pobjedom Posušaka rezultatom 96-62.
Naši momci drugu utakmicu polufinala doigravanja igrat će u srijedu 14. travnja, u 18:00 sati u Mostaru.