Datum objave: 12.08.2017   Broj čitanja: 4713
Ligu mjesnih zajednica Čapljine osvojila je ekipa Dračeva koja je u finalu s 3:1, poluvrijeme 1:1, savladala Šuškovo Naselje.

Treće mjesto pripalo je Čeljevu koje je s 5:1 pobijedilo Višiće. Za najboljeg vratara u seniorskoj konkurenciji, proglašen je Draženko Jurković iz Čeljeva koji je tijekom natjecanja primio samo dva pogotka, dok je najbolji strijelac Ante Pažin član pobjedničke ekipe s 13 pogodaka. Ante Pažin, proglašen je i za najboljeg igrača ovogodišnje lige mjesnih zajednica Čapljine.

Upravo je ubitačni strijelac Ante Pažin uz izvrsnog vratara Danijela Juricu, bio prevaga u finalu. Pogodak Pažina odlučio je i polufinale, protiv branitelja trofeja Čeljeva, pa je više nego zasluženo uz titulu najboljeg strijelca ponio i epitet prvog igrača turnira.

Uz momčadski dobru igru Dračevljana kojima je to prvi naslov lige, upravo je tandem Pažin – Jurica bio dobitna kombinacija u demontiranju oba favorita – Čeljeva pa Šuškova Naselja. S obzirom na rejting, uigranost i igrački kadar cijenilo se da će po treći puta uzastopno finale igrati Čeljevo i Šuškovo, a onda se u igru posve neočekivano uključilo Dračevo, koje je upravo odlučujuće utakmice odigralo najbolje. S druge strane Šuškovom Naselju ovo je bio treći uzastopni izgubljeni finale.

„Neće, pa neće“, pomalo rezignirano kazao je Ivica Kozarić voditelj momčadi Šuškova nakon utakmice, a zatim dodao: „U svakom slučaju Dračevu čestitam na pobjedi, a mi idemo dalje, ovoga puta previše smo promašivali da bi slavili.“

S druge strane razdragan je bio Nikola Matić, voditelj momčadi Dračeva, inače boksački prvak BiH:

„Prije, dvije tri godine, ovi momci su me molili da ih vodim kroz natjecanje. Tada su bili još premladi, a sada su očito sazreli za najveće domete. Ovo je nama drugo finale, prije dvadesetak godina očevi ovih igrača igrali su prvo finale i izgubili, sinovi su to sada ispravili. Imali smo problema tijekom natjecanja s kompletiranjem sastava, ali kad smo posložili stvari, vidjeli ste, nitko nam nije bio ravan. Učinit ćemo sve da s ovom momčadi nastupimo na završnici Lige Hercegovine, ako to uspijemo od radnih i školskih obveza igrača, mislim da ćemo daleko dogurati“, kazao je raspoloženi Matić koji je popunjavajući igračke rupe igrajući u prvoj fazi natjecanja, doživio i ozbiljniju ozljedu noge.

Dračevo je do sada bilo poznato po uspješnim boćarima, a sada su ih nadopunili nogometaši. Od trenera Filipa Krvavca, doznali smo da su bili toliko samouvjereni nakon pobjede protiv Čeljeva, da su unaprijed pripremili šampionsko slavlje. Fešta u Dračevu nakon osvajanja Lige, trajala je do ranih jutarnjih sati.

Veliko finale ovogodišnje Lige mjesnih zajednica Čapljine, odlučeno je u završnici utakmice kada je raspucani Ante Pažin nakon poravnanja u prvom dijelu, još dva puta uspio zatresti mrežu solidnog Adriana Karlušića, vratara Šuškova . Povelo je Šuškovo u devetoj minuti pogotkom Leona Kozarića. U završnici prvog dijela prvim pogotkom Pažina, Dračevo je poravnalo na 1:1. U prvih desetak minuta nastavka utakmice malonogometaši Šuškova su imali nekoliko izvrsnih prilika, nakon što ih nisu iskoristili, slijedila je kazna. Naravno, cijelu utakmicu pratile su i burne reakcije tribina, oba tabora imala su svoje navijača, a na kraju su se radovali Dračevljani.

Uvod finalu bila je utakmica za treće mjesto, u kojoj je Čeljevo visoko 5:1 savladalo Višiće. Čeljevo je nakon minimalnog poraza u polufinalu u borbu za broncu ušlo maksimalno ozbiljno, što je ubrzo dalo rezultata. Utakmica je riješena u prvom dijelu kada su Čeljevčani stvorili visoku prednost od 4:0. Pokušavali su Višićani u nastavku napraviti nešto više, ali uspjeli su samo popraviti loš dojam iz prvog poluvremena. Tako je konačni poredak Lige mjesnih zajednica Čapljine sljedeći, 1. Dračevo, 2. Šuškovo Naselja, 3. Čeljevo, 4. Višići.

Pehar pobjednicima uručio je dr. Smiljan Vidić, načelnik općine Čapljina, dok je pehar za drugo mjesto drugoplasiranom Šuškovo Naselju uručio Pero Knežević, dopredsjedavajući Općinskog vijeća Čapljine. Pobjednička momčad dobila je i garnituru dresova, dar sponzora Ožujskog piva. Pokrovitelj Lige mjesnih zajednica Čapljine bio je Ured načelnika i dr. Smiljan Vidić, načelnik općine Čapljina.

Završne utakmice Lige mjesnih zajednica Čapljine sudili su čapljinski suci Pero Čepo i Denis Limov, juniori, Majkl Proleta i Danis Limov za treće mjesto, te Pero Čepo i Josip Martinović finalni ogled.

Gabela Polje pobjednik juniorske lige

U juniorskoj konkurenciji pobjednik Lige mjesnih zajednica Čapljine, je Gabela Polje koje je u finalu s 2:1 savladalo Grabovine, koje su time druge. Treće mjesto pripalo je Domanovićima koji su također s 2:1 nadigrali Svitavu koja je tako četvrta. U omladinskoj konkurenciji za najboljeg vratara proglašen je Vide Krešić član Svitave, najbolji strijelac turnira je Adrijano Jelčić iz drugoplasiranih Grabovina, dok je za najboljeg igrača proglašen Toni Arar član pobjedničke momčadi, Gabela Polja.

Slično kao seniorsko počelo je i juniorske finale, Grabovine su povele pogotkom Leonarda Brajkovića. U nastavku je dolazi do preokreta, a oba pogotka postigao je Toni Arar. Odlučujući pogodak Arar je postigao u posljednjim trenucima utakmice. Inače, sve četiri prvoplasirane ekipe juniorskog programa, ugodna su iznenađenja, posebice Svitava koja je imala najmlađu ekipu.

Radio Čapljina/Foto: Radio Čapljina