Akcija trojca Kozina - Jurić - Jasak za jesenski naslov Drinovcima! Trener Grubišić i igrači slave

Datum objave: 24.10.2017   Broj čitanja: 5395
Vremena koliko god bila teška za grudski nogomet stalno iznjedre neku lijepu sportsku priču. Grude imaju dva kluba, HNK Grude i HNK Drinovci. Nekad Bekija i Boljava, danas imena mjesta, zajedno čine cjelinu - općinu Grude.

U međužupanijskoj ligi općinu Grude predstavljaju Drinovci, koji su ovog vikenda osvojili jesenski naslov prvaka. Na stadionu Boljava ove nedjelje odigrano je zadnje kolo Međužupanijske lige, a domaćinu je na noge došao Junak iz Srđevića.

A u prvih 15 minuta curilo je na sve strane jer su domaćini već u 7. minuti vodili 2:0, da bi Junaci junački do 15. minute izjednačili.

Prvo mjesto koje je bilo imperativ u tim trenucima Drinovcima je bježalo. I tako je bilo skoro cijelu utakmicu. No u 70. minuti trener Ante Grubišić radi ključni potez i šalje u igru svog jokera s klupe Nikolu Kozinu. Ipak, Kozina nije poput klasičnih jokera jer se radi o ponajboljem igraču Drinovaca, ali za ovu utakmicu nije bio spreman do kraja zbog ozljede. No, morao je ući za jesenski naslova, iako nije postigao gol, ali je pokrenuo akciju. Naime, u 88. minuti gosti iz Srđevića dolaze u priliku matirati Drinovčane. U želji da zabiju pogodak Drinovčani su ostali bez obrane i Junak radi kontru. Igrači izlaze 1 na 1 na golmana Kurtovića, no umjesto da završe dopuštaju Kurtoviću da se proslavi i spasi igrače od poraza.

I onda ona kultna Delićeva "ljudi, moji je li to moguće", ili "nikad nije gotovo dok sudac ne odsvira kraj" još su se jednom pokazale istinitima. Na polovici terena Nikola Kozina sjajno prima loptu i šalje je "s očima" prema Juriću. Ovaj nabacuje centaršut i gađa glavu Marka Jasaka koji je posprema u gol za konačnih 3:2.

Sudac Bandić svira kraj utakmice, a na terenu nastaje delirij.

Uspjeh je veći kada se zna da su iza ove perspektivne ekipe ostali prošlogodišnji prvak Šujica i Kupres koji je odustao od Druge lige FBiH kako bi igrali Međužupanijsku ligu.

Trener Ante Grubišić u svojoj debitantskoj sezoni slavi jesenski naslov, stoga i nije mogao sakriti zadovoljstvo onim što je njegova ekipa priredila.

Najavio je i da će s čovjekom koji je doslovno okupio ovaj tim, prvim čovjekom kluba Vladom Glavašem nastaviti stvarati još jači tim na proljeće i pokušati napasti titulu prvaka koja im je lani u zadnjem kolu pobjegla iz ruku i to upravo u Srđevićima.

Jasno je, Drinovci i dalje, žive za nogomet.