Vatreni pregazili Grčku na prepunom Maksimiru

Datum objave: 09.11.2017   Broj čitanja: 1340
Hrvatska je na Maksimiru dočekala Grčku u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija. Grčka je vjerojatno protivnik kojeg su svi htjeli izbjeći.

Upozoravali su mnogi uoči utakmice da je Grčka čvrsta ekipa koja igra dosadan nogomet što nama nikako ne odgovara. Ipak, navijači su bili uvjereni u dobar rezultat već na Maksimiru i napunili stadion. Već uoči utakmice Zagreb je "gorio", a navijači iz cijele Hrvatske pristizali su cijeli dan.

Krenuli su naši agresivno naprijed i taj početni pritisak urodio je plodom već u 11. minuti. Vratar Karnezis loše je primio loptu pa mu ju je Kalinić uspio ukrasti, a Grk nije imao druge nego da ga sruši. Sudac mu je pokazao žuti karton i pokazao na najstrožu kaznu. Prema novim pravilima nema dvostruke kazne pa je Grk ostao u igri sa samo žutim kartonom. Nekada bi dobio i crveni za svoje ekshibicije.

U 13. minuti sudac je napokon dozvolio Modriću da izvede penal. Kapetan Hrvatske poslao je vratara u jednu, a loptu u drugu stranu i Hrvatska je povela. 30.013 gledatelja na Maksimiru poludjelo je od sreće, a sreća je bila još i veća u 19. minuti. Nakon odlične akcije Hrvatske Strinić je uputio savršeni centaršut, a Kalinić loptu petom proslijedio u mrežu pored nemoćnog vratara gostiju.

U 30. minuti malo smo se uspavali i primili gol. Mogli su Grci do pogotka i nešto ranije, ali nekako smo uspjeli spriječiti taj njihov prvi pokušaj kada su se dodavali po našem šesnaestercu. Ipak, uspjeli su zabiti nakon jedne greške hrvatske obrane. Prvo je neoprezan bio Lovren i izgubio loptu koju je Vida ispalio u korner kako bi otklonio opasnost, a onda je ponovno Lovren bio prekratak u skoku sa Sokratisom koji zabija za 2-1.

Grčko je slavlje trajalo tek tri minute. Vrsaljko je u 33. minuti fenomenalno centrirao, a Perišić skočio i glavom zabio za 3-1 i novu erupciju stadiona. Mogli smo i do većeg vodstva, ali nedostajalo je i malo sreće u završnici. Ipak, ovakvo poluvrijeme Hrvatske dugo nismo vidjeli.

Kako je završilo prvo poluvrijeme, tako je počelo i drugo. Hrvatska je nastavila dominirati i odmah na početku drugog dijela povisila na 4-1. Stafylidis je na pet metara pokušao prsima vratiti loptu svojem vrataru, a tu loptu ukrao je Vrsaljko. Na nju je natrčao Kramarić i zakucao s 2-3 metra za povećanje vodstva.

Nakon nekoliko minuta s tribina se čulo skandiranje izborniku Zlatku Daliću. Izgleda da je u kratko vrijeme uspio pridobiti publiku koja je danas bila u ekstazi zbog rapsodije Hrvatske na terenu. Ovacije s tribina zaradili su i naši igrači koji su izlazili s terena radi zamjena, a najveće je pokupio kapetan Luka Modrić koji je danas od Grka pretrpio gadne batine, ali ponovno bio jedan od najboljih na travnjaku.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Hrvatska je upisala veliku pobjedu u prvoj utakmici protiv Grčke. Druga je na rasporedu u nedjelju, ali ona će vjerojatno biti samo formalnost. Mogla je Hrvatska danas Grčkoj utrpati još 2-3 gola više, ali mogla je i Grčka zabiti još koji. U svakom slučaju gledali smo fenomenalno izdanje Vatrenih koji su s Maksimira ispraćeni ovacijama tribina.