Tko će biti novi direktor BHT-a Milović, Marković ili Popović?

Datum objave: 23.01.2018   Broj čitanja: 1398
Upravni odbor BHRT-a će na sjednici zakazanoj za 30. siječanj odlučiti tko će biti novi direktor BHT1.
Tko će biti novi direktor BHT-a Milović, Marković ili Popović?

 

Nedavno je prihvaćena ostavka Marija Vrankića na ovu funkciju, a do izbora prvog čovjeka BHT1 poslove direktora obavlja Nikola Marković, jedan od urednika i voditelja na ovoj televiziji.

 

Kao što je odranije poznato, Vrankić je već duže vrijeme najavljivao odlazak, a na sjednici Upravnog odbora kao razloge je naveo cjelokupnu situaciju na BHRT-u, nezadovoljstvo djelatnika i financijsku neizvjesnost.

 

Kako Oslobođenje saznaje, za direktora BHT1 pristiglo je više prijava, ali će se bitka voditi između aktualnog vršitelja dužnosti direktora Nikole Markovića, novinara portala Dnevnik.ba Tvrtka Milovića i Ane Popović, koja je radila na TV KISS. Tko će od njih troje postati novi direktor, umnogome će ovisiti od dojma koji će ostaviti na intervjuu, a koji će uskoro uslijediti pred povjerenstvom. Nakon intervjuiranja, Povjerenstvo će ponuditi prijedlog Upravnom odboru.

 

Po imenovanju direktora, počet će i procedura imenovanja urednika na BHT1 i to urednika Informativnog programa BHT1, urednika Sportskog programa, Dokumentarno-suvremenog i Revijalno-glazbenog programa.

 

Podsjećamo, Upravni odbor BHRT-a nedavno je analizirao i efekte novog modela naplate RTV pristojbe putem računa za električnu energiju koji se počeo provoditi prije nekoliko mjeseci.

 

Na početku zaključivanja ugovora s Elektroprivredom BiH naplata je bila nešto viša od 40 posto, a sada je to nešto više od 50 posto. Međutim, to dugoročno ne znači ništa. Problem su velike neizmirene obveze od ranijih godina i prema Europskoj radiodifuznoj uniji, ali i prema Poreznoj upravi. Sve je rezultat činjenice da su Federalna televizija i Radio-televizija RS-a BHRT-u dužni više od 37 milijuna KM po raznim osnovama, što oni ne niječu, dok izmirenja nema. Za izmirivanje obaveza BHRT-a, kredita i plaća djelatnicima, potrebno je nešto više od tri milijuna maraka mjesečno, piše “Oslobođenje”.

 
FOTO: Dnevnik.ba

Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
    Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2024
    Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

    Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO