SVJETSKO PRVENSTVO: Argentinci putuju najmanje, Islanđani na moru, Nigerijci čak 2000 km od stadiona

Datum objave: 10.02.2018   Broj čitanja: 863
Argentinci putuju najmanje, a Islanđani u prijateljskim utakmicama igraju protiv istih protivnika kao i Hrvatska..

Do početka Svjetskog prvenstva u Rusiji ostala su još četiri mjeseca, a sve su reprezentacije prijavile lokacije svojih kampova. Goal vam donosi pregled lokacija kampova hrvatskih protivnika te pripremnih utakmica koje će Argentina, Nigerija te Island odigrati prije utakmica s Hrvatskom.

ARGENTINA
Argentina je kao bazu odabrala Bronnitsy, grad udaljen 40 kilometra od Moskve. Zanimljivo je kako je Bronnitsy trening centar udaljen samo sat i 20 minuta (avionom) od svih gradova u kojima će Messi i društvo igrati prve tri utakmice na prvenstvu.

Prvu utakmicu gauči će igrati 16. lipnja protiv Islanda, u Moskvi na Spartakovom stadionu, a let do Moskve će trajati nešto manje od sat vremena.

Derbi skupine odigrat će Hrvatska i Argentina 21. lipnja u Nižnom Novgorodu do kojeg će Argentinci putovati 50 minuta.

Posljednju utakmicu skupine Argentina će igrati protiv Nigerije u Sankt Peterburgu 26. lipnja. Ovo će ujedno biti i najduži put, a trajat će sat i 20 minuta.

Argentince će uoči prvenstva odigrati i četiri prijateljske utakmice. Potvrđeni su susreti protiv Italije te Španjolske, dok utakmice Argentine i Bolivije/ Ekvadora, odnosno Izraela još uvijek čekaju službenu potvrdu.

ISLAND
Islanđani će biti smješteni u Gelendzhiku, gradu smještenom na obali Crnog mora.

Prvu utakmicu će igrati protiv Argentine u Moskvi, koja je od Krasnodara udaljena 1194 kilometra.

Island će potom 22. lipnja u Volgogradu igrati protiv Nigerije, a do Volgograda će proputovati 499 kilometara.

Treću i za nas vjerojatno rezultatski najvažniju utakmicu Island će igrati protiv Hrvatske 26. lipnja u Rostovu na Donu, od kojeg ih dijeli samo 177 kilometara.

Kada su u pitanju prijateljske utakmice, reprezentacija Islanda će se krajem ožujka susresti s Meksikom te Peruom, protiv kojih će igrati i Hrvatska.

NIGERIJA
Prvi protivnik našoj reprezentaciji u Rusiji bit će smješten stotinjak kilometara sjeverno od granice s Gruzijom, čak 2000 kilometara od Kalinjingrada u kojem ćemo 16. lipnja otvoriti nastup na prvenstvu.

Drugu utakmicu ova će afrička momčad igrati protiv Islanda, a posljednju utakmicu skupine D igrat će protiv Argentine u Sankt Peterburgu 26. lipnja.

Nigerija će do početa prvenstva odigrati prijateljske utakmice protiv europskih reprezentacija kako bi se što bolje prilagodili za Island te Hrvatsku, a igrat će protiv Engleske, Poljske, Ukrajine, Srbije te Češke.

HRVATSKA
Hrvatski kamp u okolici Sankt Peterburga nalazi se na 60-ak kilometara od samog centra grada, a Woodland Rhapsody Resort smješten je uz jezero.

Naši će reprezentativci trenirati na Roschino Areni, igralištu udaljenom 16 kilometara do kojeg bi se svakoga dana trebali voziti 15-20 minuta, a Rusi navode kako je u pitanju siguran stadion te da je gotovo nemoguće da se na njemu pojave neželjeni gosti (špijuni).

Još uvijek nije poznato koliko će Hrvatska odigrati prijateljskih utakmica, ali je Savez do sad potvrdio utakmice s Peruom, 23. ožujka u Miamiju te četiri dana kasnije protiv Meksika u Dallasu, dok je izvjestan i ogled s Brazilom.