Ronaldo ispratio 'prinčeve' s novim rekordom! Neymar ošamutio suca

Datum objave: 14.02.2018   Broj čitanja: 876
Real je u prvom okršaju titana osmine finala Lige prvaka pobijedio PSG s 3:1, preokrenuvši zaostatak, uz dva pogotka u tri minute završnice, te zlatnu Zidaneovu rezervu Marca Asensija.

A Ronaldo se još jednom upisao u povijest...

PSG-ov trener Unai Emery odlučio je iz početne postave izostaviti kapetana Thiaga Silvu, te uvrstiti mladog francuskog braniča Presnela Kimpembea .

Real je krenuo otvorenije, Marcelo i Kroos zaprijetili su u petoj minuti, nimalo bezazleno...

No, u 7. minuti Yuri je iskoristio malo prostora, odigrao dupli pas s Neymarom i pucao pokraj gola.

Marcelo se u devetoj minuti ozlijedio u duelu s Alvesom, no nakon dvije minute ukazivanja pomoći, nastavio je igrati.

I dok su Mbappe i Cavani u prvih 15 minuta bili 'tihi', Neymar je pokušao još jednom, ali igrao je rukom, da bi potom pošteno raspalio Nacha u duelu i dobio žuti karton. Odmah mu je u idućoj akciji Luka Modrić vratio i složio ga na tlo...

U 25. minuti Isco je oteo loptu Verrattiju na 25 metara od gola, Lo Celso ga je srušio i dobio žuti, a Ronaldo je iz slobodnjaka s 18 metara pucao preko gola.

A u 28. je Neymar imao jako dobru šansu, nije htio dati Mbappeu i domaćini su očistili, a u kontri je Marcelo sjajno uposlio Ronalda, koji je išao sam na Areolu iskosa, ali PSG-ov je golman istrčao i dobio loptom u glavu!

A u 34. minuti PSG je poveo! Mbappe je prošao desno, ubacio, Cavani preskočio, ispred Neymara loptu je umirio Nacho, ali samo na nogu natrčalom Rabiotu , koji je lako sprema u mrežu!

To je Rabiotu prvi gol u Ligi prvaka ove sezone.

Parižani su prodali još jednu loptu domaćina u 38. minuti, Ronaldo je opet imao veliku šansu i opalio iskosa preko gola. Dok je Cavani prvi put zaprijetio u 38. minuti: nakon Neymarova prodora, Urugvajac se okrenuo i pucao, a Varane malo skrenuo loptu, taman da ode tik kraj vratnice.

U 44. minuti Benzemin je dobar udarac obranio Areola, ali je potom Lo Celso srušio Kroosa u kaznenom prostoru za čisti penal za Real!

Ronaldo je izjednačio desetim golom u LP ove sezone, te jubilarnim stotim za Real u LP. Prvi je igrač u povijesti tog natjecanja koji je zabio 100 golova za jedan klub. I još ih ima 15 za Manchester United, dok je Messi na 97.

Također, sedma je ovo uzastopna sezona u kojoj je Cristiano zabio deset i više golova. Dakako - i to je rekord.

PSG je bio jako blizu vodstvu u 49. minuti, ali Mbappeov je udarac zaustavio Navas.

Rabiot je požutio zbog prekršaja na Modriću, a nakon 65 minuta Emery je izvadio Cavanija i uveo Meuniera, dok je Zidane uveo Balea umjesto Benzeme.

U 69. minuti Neymar je ubacujući loptom pogodio u glavu suca Rocchija, što je uzrokovalo kratki prekid susreta.

Gosti su još jednom zaprijetili u 73. minuti u velikoj gužvi nakon kornera , kada je Ramos vrhovima prstiju blokirao Kimpembeov udarac.

U 76. nitko nije stigao na oštar prizeman ubačaj Yurija, a u 79. je umjesto Isca ušao Marco Asensio. Kakav potez Zidanea!

Real je preokrenuo u 83. minuti: Asensio je ubacio s lijeve strane, Areola odbio, ali ravno u Ronaldovu nogu, te lopta ulazi u mrežu za 2:1!

A samo tri minute kasnije opet lijeva strana, opet je Asensio ubacio, povratnu loptu, a Marcelo je pogodio iz prve za 3:1!

Mbappe je u 89. minuti ukrao loptu i mogao smanjiti, ali Navas je obranio.