Džeko ubojico! Dijamant izbacio Šahtar! Dalje ide Sevilla, veliki Mou na koljenima

Datum objave: 14.03.2018   Broj čitanja: 1375
Roma je u četvrtfinalu Lige prvaka! Na rimskom Olimpicu "Vučica" je s 1:0 pobijedila Šahtar i tako nadoknadila zaostatak iz prve utakmice (1:2) te zahvaljujući pogotku u gostima prošla među osam najboljih europskih momčadi.

Gol odluke zabio je Edin Džeko u 52. minuti. Talijani su se osvetili Šahtaru za poraz u osmini finala Lige prvaka 2011. godine, a Roma je prvi put prošla nokaut-fazu nakon što je izgubila prvu utakmicu.

Roma je zasluženo prošla dalje, iako nije bila posebno uvjerljiva u uzvratu.

Prvo poluvrijeme ponudilo je loš nogomet s vrlo malo šansi jer su obje momčadi igrale preoprezno. Već u 2. minuti susreta Džeko je imao sjajnu priliku, ali je pucao ravno u Pjatova. U 33. minuti uzvraća Šahtar, a udarac Ferreyre završio je tik pored vratnice.

Roma je u drugo poluvrijeme krenula odlučnije i to im se isplatilo u 52. minuti kada je zabio Edin Džeko. Strootman je uputio preciznu dubinsku loptu, Džeko je pobjegao obrani gostiju, s 15 metara pucao pored Pjatova i pogodio mrežu za 1:0.

U 63. i 65. minuti Džeko je propustio ponovno pogoditi ukrajinsku mrežu, ali je u oba navrata iz dobrih pozicija pucao loše. U 79. minuti zbog povlačenja Džeke isključen je branič Šahtara Ivan Ordec, a s igračem manje Ukrajinci nisu mogli do izjednačenja.

Džeko je bio čovjek odluke!

U drugoj utakmici Manchester United je poražen na svom terenu od Seville. Tako je Sevilla u četvrtfinalu Lige prvaka nakon punih 60 godina. Posljednji put momčad iz Andaluzije igrala je među najboljih osam momčadi Starog kontinenta pradavne 1958., a večeras je potpuno zasluženo na Old Traffordu s 2:1 pobijedila Manchester United i plasirala se u daljnje natjecanje.

U nastavku se pola sata nije događalo ništa, a onda ludnica. U 72. minuti u igru je ušao Wissam Ben Yedder, koji je za Sevillu za samo šest minuta zabio dva gola, za povijesni rezultat Andalužana.

Šest minuta prije kraja smanjio je Romelu Lukaku, ali Unitedu su tada trebala još dva gola. S obzirom na igru prikazanu u ovih 180 minuta, to je bila nemoguća misija.