Šok u Rusiji! Njemačka ide kući, Korejci eliminirali svjetske prvake!

Datum objave: 27.06.2018   Broj čitanja: 1108
U drugoj utakmici, Švedska je s 3:0 pobijedila Meksiko i kao prva momčad skupine F izborila osminu finala, Nijemci su završili na začelju..

Jedno od najvećih iznenađenja u povijesti svjetskih prvenstava - Njemačka je u skupini završila put na Svjetskom prvenstvu u Rusiji! Aktualni svjetski prvaci su izgubili od Južne Koreje 2:0 i kao posljednjeplasirana momčad skupine F, napuštaju Rusiju.

Imao je elf sve u svojim rukama, rezultat druge utakmice, između Švedske i Meksika (3:0) im je išao na ruku, trebala im je pobjeda protiv Koreje, no izabranici Joachima Löwa su izgubili i za njih je prvenstvo gotovo.

Ovu su vijest s veseljem dočekali navijači Meksika, koji su unatoč porazu svoje reprezentacije, na kraju ipak slavili.

Prvu priliku imali su Šveđani u petoj minuti kada je iz slobodnog udarca odlično pucao Forsberg , ali je loptu ispod grede izbacio Ochoa. U 12. minuti ponovno su zaprijetili Šveđani, nakon kornera, najviši u šesnaestercu bio je Granqvist koji je prenio loptu na Berga, a atraktivni pokušaj 'škaricama' napadača skandinavske momčadi prošao je malo pored desne vratnice.

Meksikanci su prvu šansu kreirali u 17. minuti nakon greške švedske obrane. Lozano je pokupio odbijenu loptu i uposlio Carlosa Velu , koji se dobro namjestio i odmjerenim udarcem gađao lijevi kut Olsenova gola, no udarac je završio nekoliko centimetara od vratnice.

U 29. minuti Chicharito je unutar kaznenog prostora igrao rukom, a sudac Nestor Pitana je zatražio pomoć VAR-a i utvrdio kako navedena situacija nije dovoljna za najstrožu kaznu.

Iako su Nijemci protiv Južne Koreje imali veliku prednost u posjedu lopte (80% - 20%), izabranici Joachima Löwa nisu uspjeli stvoriti pravu priliku. Vodstvu su čak bliže bili Korejci, ali je dobru priliku u 25. minuti propustio Son Heung - Min.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, točnije u 50. minuti Šveđani su s(p)retno došli do vodstva. Claesson je loše pucao, ali je na njegov udarac natrčao Augustinsson i iz voleja svladao Ochou. Ovim su rezultatom Šveđani zauzeli vrh skupine, a time su pomaknuli Njemačku na treće mjesto.

Deset minuta kasnije, Šveđani su povećali vodstvo nakon što je Moreno nesmotreno reagirao i u kaznenom prostoru srušio Berga. Loptu je uzeo kapetan Granqvist i silovito pogodio gornji lijevi kut meksičkog gola.

Nijemci su u drugom poluvremenu bilo puno konkretniji i bliži golu protivnika, ali udarci Goretzke i Wernera nisu pronašli put do mreže i 20 minuta prije kraja, branitelju naslova je prijetilo ispadanje sa Svjetskog prvenstva.

U 74. minuti Šveđani su i trećim golom okrunili sjajnu igru. Nakon ubacivanja sastrane, Toivonen je jedva dotaknuo loptu, ali dovoljno da zbuni Velazqueza koji ju je preusmjerio u vlastitu mrežu.

Sedam minuta kasnije, Meksikanci su promašili nemoguće. Chicharito je primio loptu, snažno pucao i na drugoj stativi pronašao Velu, koji s metra udaljenosti nije uspio pogoditi praznu mrežu.

Njemačka je u potpunosti okružila šesnaesterac Južne Koreje, ali Gomez, Kross i društvo nikako nisu uspjevali pronaći put do mreže. Najbolju priliku imao je Hummels u 87. minuti kada je Ozil ubacio s desne strane, a branič elfa neometan s pet metara umjesto glavom, loptu pogodio ramenom.

Tridesetak sekundi kasnije, Kross je pucao s ruba kaznenog prostora, ali ravno u vratara Južne Koreje. U 91. minuti, Njemačka je doživjela još veći šok. Umjesto da postignu gol, izabranici Joachima Löwa su primili gol. Nakon gužve u šesnaestercu, sam ispred Neuera našao se Kim Young-Gwon i zatresao mrežu elfa.

Sudac je prvotno označio zaleđe, ali je nakon pregleda snimke promijenio svoju odluku i pokazao na centar. Tri minute kasnije, Korejanci su zabili i drugi gol, Neuer je izgubio loptu na protivničkoj polovici, sam je na gol išao Son i zabio u nebranjenu mrežu.