Sigurna pobjeda Gruđanki protiv Hadžića

Datum objave: 13.10.2018   Broj čitanja: 921
HŽRK Grude-RK Hadžići DG 38:24(22:10)

Gošće iz Hadžiča su odlično otvorile utakmicu i povele rezultatom 2:0. Međutim domaća ekipa je brzo povezala redove i preokrenula rezultat pa je već u 8. minuti na semaforu pisalo 5:2.

Nakon minuta odmora koji je zatražila gostujuća trenerica, nastavila se bolja igra grudske ekipe koja je stalno povećavala prednost. Obrana je igrala prepoznatljivo dobro , a i napad je funkcionirao odlično. Takvom igrom Gruđanke su došle do prednosti od 22:10 s kojom su otišle na odmor.

Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao domaćoj ekipi koja i otišla i na 17 golova razlike (29:12). Nakon toga slijede izmjene u domaćem sastavu pa je do kraja utakmice razlika smanjena na konačnih +14 (38:24).

Najboljim igračicama su proglašene Lejla Kasumačić kod ekipe HŽRK Grude i Anisa Selimović kod ekipe RK Hadžići DG.

Prije utakmice seniorki svoju prijateljsku utakmicu su odigrale igračice istih protivnika i to u dobnoj skupini 2002.godište i mlađe. U odličnoj utakmici su bolje bile gošče iz Hadžića koje su pobijedile rezultatom 25:21.

Idućeg vikenda HŽRK Grude idu u goste u daleku Dubicu.

HŽRK Grude-RK Hadžići DG  38:24(22:10)