Raspucani Hrvati, trojica zabila! Trnava raspucana pred Dinamo, Feneru prijeti ispadanje!

Datum objave: 20.10.2018   Broj čitanja: 679
Livaja je bio strijelac za 2:0 u pobjedi AEK-a kod Smyrnisa, Maglica zabio za Apollon protiv Ermisa (5:0), Tomasov pogodio u remiju 1:1 s Ordabasyjem..

Raspucani su bili Hrvati u subotnjim utakmicama! Čak trojica su se upisala u strijelce pa krenimo redom.

U dvoboju 30. kola kazahstanskog prvenstva vodeća Astana remizirala je s Ordabasyjem kod kuće 1:1, a pogodak za 1:0 Astane postigao je bivši hajdukovac Marin Tomasov u 53. minuti. Igrao je 90 minuta, a njegova momčad vodstvo nije dugo držala, samo dvije minute kasnije Ordabasy je izjednačio.

U Grčkoj je strijelac bio hrvatski reprezentativni napadač Livaja! Pogodio je bivši hajdukovac za 2:0 pred sam kraj utakmice, u 85. minuti, zapečativši tako pobjedu AEK-a kod Smyrnisa. Na terenu je Livaja bio cijelu utakmicu, a u 43. je požutio.

Mrežu je tresao još jedan bivši igrač Hajduka, Anton Maglica. U visokom trijumfu njegovog Apollona protiv Ermisa u 6. kolu ciparskog prvenstva, zabio je u 86. minuti za konačnih 5:0. Pripisan mu je prvotno i gol u 12. minuti za 2:0, ali je kasnije preinačeno u autogol Psaltisa, no očito je i Maglica imao prste u tom pogotku. Igrao je također 90 minuta, a dobio je i žuti karton.

Vargić, Pranjić i Schildenfeld odigrali po 90 minuta u remiju Anorthosisa kod Paralimnija (1:1) u 6. kolu ciparskog prvenstva. Pranjić i Schifo dobili žute kartone.

Benković igrao 90 minuta u 4:2 pobjedi Celtica nad Hibernianom, baš kao i Maloča u gostujućoj pobjedi Greuthera nad Arminijom 3:2. Bivši hajdukovac i nekadašnji trener Splićana Damir Burić drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice u drugoj njemačkoj ligi. Vodeći Köln im bježi jedan bod.

Bivši Dinamov lijevi bočni Josip Pivarić nije ulazio u pobjedi kijevskog Dinama kod Vorskle 1:0.

Mladi hrvatski U21 reprezentativac Filip Uremović je pak igrao 90 minuta u remiju Rubina kod Ufe (0:0).

Što se Dinamovih protivnika u skupini Europske lige tiče, Trnava je slavila protiv Senice u 12. kolu slovačkog prvenstva.

Preko Grendela i Miesenbocka su poveli 2:0 (7. i 43. minuta), gosti u 45. smanjili golom Diasa, ali Miesenbock je u 59. povisio na 3:1, a Chanturišvili u 73. postavio konačnih 4:1. Miesenbock je nakon svog drugog gola mogao zabiti i hat-trick, ali nije iskoristio najstrožu kaznu. Za domaćina je Dangubić igrao do 58. minute u vrhu napada.

A Fenerbahceova kriza se nastavila! U 9. kolu turskog prvenstva odigrali su 0:0 na gostovanju kod Sivaspora. Posljednju su pobjedu u ligi upisali još tamo 16. rujna kod Konyaspora, a to je bilo prije gostovanja u Zagrebu kod Dinama.

Nakon toga - remi s Besiktasem (1:1) kod kuće pa teški poraz kod Rizespora pa domaćih 0:0 s Basaksehirom, a sad im je dva boda otrgnuo i Sivaspor.

Pa se tako Fener nakon devet odigranih utakmica nalazi na 15. mjestu, samo dva boda od zone ispadanja! S tim da ga Rizespor i Erzurum mogu prestići sutra jer imaju utakmicu manje!