FOTO/VIDEO: DRINOVCI SLAVE JESENSKI NASLOV PRVAKA MEĐUŽUPANIJSKE LIGE

Datum objave: 22.10.2018   Broj čitanja: 6386
Hladan vjetar strujio je duž imotsko-bekijskog polja ove nedjelje 21. listopada i donosio promjenu vremena, ali ni novopridošla hladnoća, niti kiša koja je lagano padala nisu spriječili nogometaše Drinovaca da budu hitriji od vjetra, ali i hladni u eliminaciji protivničke momčadi Junaka.

Zahvaljujući pobjedi Drinovci slave novi jesenski naslov prvaka Međužupanijske nogometne lige koja se igra pod okriljem Nogometnog saveza Županije Hercegbosanske.

Konačni rezultat glasio je 8:1, a Drinovci sada imaju 15 bodova u pet utakmica i gol razliku 26:6, što znači da su u prosjeku zabijali više od 5 golova po utakmici. Kada se zna da je u toj ligi nekad vrhunski ljubuški klub Bigeste koji s novom upravom planira vratiti staru slavu, zatim Šujica, spomenuti Junak, Šator, Kupres i Rakitno, onda je jasno da liga nije nimalo bezazlena, ali unatoč tome Drinovci ne posustaju i s relativno mladom ekipom, pod budnim okom predsjednika Vlade Glavaša, vjeruju u dolazak još boljih vremena, sjećajući se prošlog desetljeća kada je veliko Sarajevo od njih primalo 9 komada, igralo se polufinale Kupa BiH, Prva liga FBiH...

A s obzirom na prikazanu igru, svašta je moguće očekivati.

S 1:0 protiv Junaka poveli su već u 13. minuti golom Josipa Glavaša, a isti igrač u 30. minuti povećava vodstvo za 2:0. Nisu prošle ni dvije minute kada je sjajni kapetan Drinovaca Nikola Kozina pogodio za 3:0. Niz je nastavljen već u 35. minuti kada Drinovci imaju vodstvo od 4:0 preko Hrvoja Jurića.

U drugom poluvremenu, nastavila se dobra igra Drinovčana pa Ivan Pandžić zabija peti gol, a šesti je remek djelo Marka Jasaka kojeg možete vidjeti u dolje postavljenom videu. Do kraja u strijelce se upisuje i Matej Majstorović, a Ivan Pandžić završava slavljeničku priču. Gostujuća momčad postigla je počasni pogodak preko Igora Pendića za konačnih 8:1.

U ovoj polusezoni za Drinovce su nastupili: Ivan Kurtović, Toni Tomas, Stipe Gadže, Petar Eljuga, Matej Majstorović, Ivan Pandžić, Hrvoje Jurić, Josip Glavaš, Nikola Kozina (c), Tihomir Vrcan, Mihovil Glavaš, Jerko Čuljak, Gabrijel Vlašić, Marko Jasak, Tomislav Leventić, Milan Glavota, Ivan Gadže i David Pandžić.

Trener momčadi je Ante Grubišić, a predsjednik HNK Drinovci je Vladimir Glavaš.

Nakon utakmice organizirano je od strane uprave i igrača kluba druženje gdje su se zajedno veselili i jesenski prvaci i njihovi protivnici kao i prijatelji kluba.

Drinovčanima je ostalo još posljednje kolo jesenskog dijela sezone kada idu na noge Šujici.

U nastavku vam donosimo još fotografija kao i 15-minutni video s utakmice na kojem možete vidjeti neke od zanimljivih dijelova, neke od pogodaka, ali i čuti pjesmu koja je dodatno podizala atmosferu, a stizala je iz kuće pored stadiona gdje je također, zahvaljujući svadbi, bila slavljenička atmosfera.