'Rojs' prejak za Kovača! Pred Bayernom teška misija u prvenstvu

Datum objave: 10.11.2018   Broj čitanja: 1031
U najvećem derbiju njemačkog nogometa Borussia Dortmund je u subotu u 11. kolu Bundeslige na svom Westfalenu svladala Kovačev Bayern sa 3-2 i sada ima sedam bodova više od momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik.

Prvu prigodu na utakmici imala je Borussia Dortmund u 10. minuti. Nakon kontranapada Marco Reus je izbio sam pred Neuera, ali vratar Bayerna uspijeva zaustaviti udarac.

No, Robert Lewandowski u 26. minuti, nakon ubačaja Gnabryja, glavom zabija za vodstvo Bayerna.

Domaćini uspijevaju poravnati na početku drugog poluvremena, a strijelac je Marco Reus u 49. minuti iz penala. Ubrzo je uslijedio šok za domaće. U 52. minuti Robert Lewandowski opet glavom trese mrežu za novo vodstvo Bayerna, 2-1.

Nakon toga Borussia Dortmund je propustila iskoristiti tri gol-šanse, u 59. minuti Marco Reus, u 62. spetljao se Paco Alcacer i u 65. ponovno je neprecizan bio Reus.

Unatoč propuštenim prilikama Borussia je uspjela napraviti preokret. Marco Reus u 67. minuti odličnim poluvolejem zabija za 2-2, a u 73. minuti Paco Alcácer iz kontranapada pogađa za pobjedu domaćina 3-2.

U petoj minuti sudačke nadoknade Lewandowski je ponovno zatresao mrežu, no slavlje Bavaraca je kratko trajalo jer su suci ubrzo dosudili zaleđe.

Vodeća Borusia iz Dortmunda ima 27 bodova, druga je Borussia iz Moenchengladbacha sa 23, a slijedi Bayern sa 20 bodova.