Dinamo bodom u Istanbulu osigurao prvo mjesto skupine

Datum objave: 30.11.2018   Broj čitanja: 805
U susretu petog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su u Istanbulu odigrali 0:0 protiv Fenerbahčea i osigurali prvo mjesto u skupini i prije zadnjeg kola.

Nakon što je u prva četiri kola upisao četiri pobjede i prvi put nakon 1970. godine osigurao europsko proljeće, Dinamo je u Istanbulu tražio bod kojim bi osigurao i prvo mjesto u skupini. Premda je Fener dominirao već dio utakmice Modri su uspjeli sačuvati svoju mrežu i ostvariti cilj, a u drugom poluvremenu su bili i bolja momčad.

Dinamo je ovim remijem produžio niz bez poraza u Europskoj ligi na deset utakmica, ostvarivši pritom šest pobjeda i četiri neodlučena ishoda. Posljednji put Zagrepčani su u ovom natjecanju poraženi 27. studenog 2014. godine od Astre (0:1).

Iako je turska momčad od samog početka krenula u napad, prvu priliku su imali Zagrepčani, u 10. minuti je udarac Stojanovića skrenuo Gavranović, ali je vratar Tekin uspio obraniti. Fenerbahče je cijelo prvo poluvrijeme imao inicijativu i posjed lopte, ali turska momčad nije uspjela stvoriti niti jednu priliku, sve do 44. minute kada je Rrahmani u zadnji trenutak blokirao Alicija, da bi potom Škrtel udarcem glavom prebacio prazan gol nakon što je vratar Livaković promašio loptu.

U 54. minuti centarfor domaćina Frey u izglednoj prilici glavom šalje loptu pokraj vratnice, a ulaskom Petkovića i Šunjića u drugom dijelu Dinamo je postao opasniji i hrabriji. U 65. minuti kontakt Olma i Isle sudac nije okarakterizirao jedanestercem za Dinamo, a u 72. minuti Gojak je zabio gol, ali ga je austrijski sudac poništio zbog navodnog prekršaja. U 87. minuti Stojanović iskosa pogađa vratnicu, a Olmo u zadnjim trenucima susreta iz voleja šalje loptu iznad grede.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Spartak Trnava su također odigrali bez golova. Ivan Santini i Antonio Milić nisu nastupili za belgijski sastav.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 13 bodova, Fenerbahče ima osam bodova i osigurao je prolaz, Spartak ima četiri boda, dok je Anderlecht ostao na začelju s dva boda.

U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.

FENERBAHČE - DINAMO ZAGREB 0:0
Pred 30.000 gledatelja na stadionu Sukru Saracoglu sudio je Robert Schoergenhofer iz Austrije.

FENERBAHČE: Tekin - Isla, Škrtel, Neustädter, Kaldirim - Jailson, Benzia - Elmas, Alici, Valbuena - Frey

DINAMO: Livaković - Stojanović, Theophile-Catherine, Rrahmani, Leovac - Ademi - Hajrović (Kadzior, 90), Gojak, Olmo, Oršić (Šunjić, 64)- Gavranović (Petković, 61)