Niko Kovač ima novog heroja! On je adut za budućnost

Datum objave: 01.12.2018   Broj čitanja: 841
Zadovoljno se smješkao Bayernov predsjednik Uli Hoeness pred kraj utakmice u Bremenu. Na semaforu je stajalo 2:1 za Bayern pet minuta prije kraja dok su bili u napadu da bi na kraju došli do pobjede u 13. kolu Bundeslige.

Tri utakmice trajao je post njemačkog prvaka pod vodstvom Nike Kovača koji je ovaj tjedan dobio obje utakmice.

Spasitelj se zove Serge Gnabry koji je zabijao u 20. i 50. minuti za goste. Iskočio je mladić u sjeni plaćenijih zvijezda poput Lewandowskog, Robbena i Mullera te odradio pravi posao. Gnabry, jedan od najtalentiranijih Nijemaca novije generacije, izrasta polako u jakog Kovačevog aduta za budućnost, a ova pobjeda Niki Kovaču dodatno kupuje mir.

Japanac Yuya Osako izjednačio je rezultat u 33. no ispostavilo nedovoljnim Werderu za izbjeći poraz.

U 93. minuti Niklas Moisander iz redova domaćih dobio je crveni karton, a sudac Dinger posebno je naživcirao Kovača jer se igralo pet umjesto unaprijed rečenih četiri minute sudačke nadoknade.

No zbog crvenog kartona domaćem defenzivcu Bayern je tu petu minutu proveo braneći se u svojoj polovici.

Ipak, nije sve ispalo savršeno za bavarski Hollywood u ovoj utakmici jer su u 38. minuti ostali bez Francka Riberyja koji je morao izaći zbog ozljede.

Problem mu tek može predstavljati razigrana Borussija Dortmund koja je s 2:0 na domaćem terenu slomila Freiburg golovima Reusa iz penala u 40. te Paca Alcacera u 91. minuti. Španjolac koji je na posudbi iz Barcelone sada je prvi strijelac Bundeslige s deset golova. Devet bodova i dalje Bayern zaostaje za prvim mjestom.

Hertha je pobijedila u gostima Hannover 2:0, a Stuttgart kod kuće Augsburg 1:0.