Karabatić za broncu! Francuska treća na svijetu

Datum objave: 27.01.2019   Broj čitanja: 1035
Rukometna reprezentacija Francuske porazila je Njemačku u utakmici za 3. mjesto na Svjetskom rukometnom prvenstvu rezultatom 26:25, a do pobjede su stigli u posljednjoj sekundi susreta.

Nijemci su nošeni velikom podrškom s tribina bolje otvorili meč, a nakon uvodnih nekoliko minuta u kojem se igralo gol za golom, sredinom prvog poluvremena stigli su do tri pogotka prednosti. Bilo je 9:6.

Ipak, Francuska je s tri brza pogotka anulirala prednost Njemačke, ali pred sam kraj prvog poluvremena domaći tim je napravio seriju od 4:0 i s rezultatom 13:9 se otišlo na odmor.

Francuzima nije dugo trebalo da u nastavku stignu do poravnanja i preuzmu prednost i kontrolu nad utakmicom, prenosi Klix.

Na kraju utakmice igralo se gol za golom, Francuzi su pogađali za vodstvo, no Nijemci su se brzo vraćali, a pobjednik je odlučen doslovno u posljednjoj sekundi kada Karabatić postiže pogodak nakon kontre Francuske i donosi im pobjedu i treće mjesto.

Mahe je kod Francuza postigao sedam pogodaka, dok je na drugoj strani isti broj pogodaka postigao Gensheimer.