Zrinjski nakon lošeg starta dokrajčio Bosnu

Datum objave: 28.01.2019   Broj čitanja: 1196
Mostarci su u prvoj četvrtini u jednom trenutku bili u minusu od 7 poena..

Vodeći dvojac u prvenstvu košarkaša Bosne i Hercegovine, Široki i Zrinjski, upisao je nove pobjede. Široki je u derbiju petnaestog kola s visoka 22 poena razlike pobijedio na Pecari Slobodu iz Tuzle.

Tijekom čitavog susreta mladi i potentni sastav trenera Danijela Jusupa bio je bolja momčad i na kraju došao do visoke pobjede, a druge u ovogodišnjem prvenstvu nad Tuzlacima.

U igri Širokog prevladavao je kolektivni duh, a najučinkovitiji bio D. Drežnjak s ubačena 24 poena, Filipović i M. Drežnjak dodali su po 14, Čolak 11, a Zubac 9 poena.

U gostujućem sastavu bolji od ostalih bili su Božović i Šibalić. Mostarci rutinski Zrinjski je, nakon lošeg početka, na kraju došao do visoke pobjede nad posljednjom Bosnom.

Mostarci su u prvoj četvrtini u jednom trenutku bili u minusu od 7 poena, ali su u nastavku susreta, a posebice u trećoj četvrtini, u potpunosti nadigrali Sarajlije i stigli do 11. pobjede koliko ima i sastav Širokog. Igru Mostaraca nosili su Todorović, Miličević, Šutalo i Lužajić, a kod Sarajlija odskakali su Šekelja i Došen.

Sparsi su u svojoj dvorani na Grbavici porazili Kakanj pruživši dobru igru u 1. poluvremenu. Njihov trener Marko Trbić zadovoljan je igrom svojih momaka u drugoj četvrtini, ali za nastavak susreta kazao je da su njegovi igrači igrali loše i dopustili su gostima ublažiti poraz. Do relativno visoke pobjede sastav Sparsa došao je, prije svega, zahvaljujući boljoj skok igri, imavši 16 skokova više od gostiju.

Derbi začelja odigran je u Bratuncu gdje je istoimeni novi prvoligaš slavio u važnom susretu borbe za ostanak nad Studentom. Deveti poraz Studenta Očekivali su Mostarci da bi se pobjedom mogli vratiti s gostovanja, ali, na njihovu žalost, doživjeli su 9. prvenstveni poraz koliko ih ima i Bratunac. Najraspoloženiji u redovima domaćih bili su Šepa s 27 poena, Pantić 23, Alcegaire 17, Silađi 16, a kod gostiju Ross ubacio je 23, Ćup 18, Mikulić 14 poena.

Nadu za plasman među 6 najboljih momčadi koje će igrati Ligu za prvaka, sačuvala je Vogošća pobjedom nad Gradinom. Rezultati 15. kola: Široki – Sloboda 92:70, Zrinjski – Bosna Royal 101:83, Spars – Kakanj 76:60, Bratunac – Student 102:93, Gradina – Vogošća 83:77. Poredak: Zrinjski 11-3, Široki 11-2, Spars 10-4, Sloboda 9-5, Mladost 8-5, Kakanj 7-7, Vogošća 6-8, Gradina 4-10, Student i Bratunac 4-9, Bosna Royal 1-13.