Pobjeda Hajduka u Osijeku! Caktaš pogodio u borbi za Europu

Datum objave: 03.02.2019   Broj čitanja: 1385
Hajduk je u 19. kolu HNL-a slavio na teškom gostovanju u Osijeku s 1:0. Strijelac za pobjedu Splićana bio je Mijo Caktaš. Hajduk je u Gradskom vrtu pobijedio prvi put nakon četiri godine.

Osijek je bolje otvorio utakmicu. U prvih deset minuta domaćini su imali čak tri dobre prilike za gol, no redom su promašivali Henty, Bočkaj i Boban. Hajduk je prvi put zaprijetio u 12. minuti, kada je Nejašmić odlično pucao izvan šesnaesterca, ali lopta je otišla pored gola.

Kod Hajduka su danas posebno bili dobri bekovi, Bradarić i Tudor. U 18. minuti Tudor je lijepo prošao braniča Osijeka i opalio prema golu, no bio je to lagan zadatak za golmana Osijeka.

U 20. minuti Boban je ponovno imao priliku za gol, ali Posavec ga je lako zaustavio. Napadaču Osijeka danas nije išlo. Da je bio malo oprezniji, mogao je zabiti dva gola. Splićani su nakon te situacije imali dvije dobre prilike, no bez veće opasnosti za Osijek. U 45. minuti prvog dijela mladi lijevi bek Hajduka Bradarić pokazao je zašto ga traže mnogi europski klubovi. Kada se činilo da Hajdukova akcija propada, Bradarić je na lijevom boku petom prodao tunel Grgiću i tim sjajnim potezom oduševio je navijače Hajduka. Na kraju je njegov ubačaj odbijen prema naprijed.

U nastavku, točnije u 49. minuti, Jairo je ubačaj iz kornera prebacio prema Caktašu koji posprema loptu u mrežu za vodstvo Hajduka. Taj je gol Bijelima donio i velika tri boda uoči nastavka borbe za Europu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Hajduk je zasluženo slavio u Osijeku nakon duge četiri godine.

Dvoboj je na stadionu Gradski vrt pred 3000 gledatelja sudio Ivan Bebek iz Rijeke.

Hajduk je ovom pobjedom i dalje šesti s 26 bodova, jednim manje od Gorice na petom mjestu, ali Gorica ima utakmicu manje.