Dinamo doznaje protivnika u borbi za četvrtfinale!

Datum objave: 22.02.2019   Broj čitanja: 618
Poznato je svih 16 sudionika osmine finala Europa lige. Na ždrijebu u petak od 13 sati u Nyonu, osim Dinama, naći će se i Sevilla, Zenit, Napoli, Eintracht, Arsenal, RB Salzburg, Valencia, Villarreal, Benfica, Dinamo Kijev, Rennes, Krasnodar, Slavia Prag, Inter i Chelsea.

Na ždrijebu u petak nema nositelja pa Dinamo može igrati protiv svih klubova koji su prošli u osminu finala.

Utakmice osmine finala igrat će se 7. i 14. ožujka.

Inter je na Meazzi svladao Rapid s 4:0 i tako potvrdio pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Talijani su već nakon 18 minuta vodili s 2:0 golovima Matiasa Vecina (11) i Andrea Ranocchije (18), a pobjedu milanskog sastava potvrdio je Ivan Perišić golom u 81. minuti. Sedam minuta kasnije Perišić je odličnu predstavu okrunio asistencijom Matteu Politanu za uvjerljivih 4:0. Perišić je igrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović igrao do 62. minute. Kod gostiju nije bilo Ivana Močinića i Matea Baraća.

Plasman u osminu finala izborio je i londonski Chelsea koji je na Stamford Bridgeu porazio Malmö s 3:0 nakon što su Englezi u prvom susretu slavili s 2:1. Golove za Bluese zabili su Olivier Giroud (55), Ross Barkley (74) i Hudson-Odoi (84). Šveđani su od 73. bili s igračem manje nakon što je isključen Rasmus Bengtsson. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Bayer i Krasnodar su u Leverkusenu odigrali 1:1 pa dalje idu Rusi jer je prvi susret završio bez golova. Gosti su poveli u 84. minuti golom Magomeda Sulejmanova, no samo tri minute kasnije izjednačio je Charles Aranguiz. Tin Jedvaj nije nastupio za Apotekare.

Benfica i Galatasaray su u Lisabonu odigrali bez golova čime je portugalski sastav sačuvao 2:1 pobjedu iz Istanbula. Filip Krovinović nije nastupio za Benficu.

Praška Slavija je u Genku pobijedila lidera belgijskog prvenstva s 4:1 nakon što je prvi susret završio bez golova. Genk je poveo golom Trossarda u 10. minuti, no gosti su uzvratili s četiri gola u nizu, a strijelci su bili Coufal (23), Traore (54) i Škoda (64, 69).

Gostujuću pobjedu ostvario je i francuski Rennes koji je u Sevilli pobijedio Real Betis s 3:1 nakon što je prvi susret završio 3:3. Gosti su nakon pola sata igre poveli 2:0 preko Bensebainija (22) i Ben Arfe (30). Lo Celso je smanjio u 41. minuti, no Betis u nastavku susreta nije uspio zabiti još jedan gol koji bi ga odveo dalje. U posljednjim trenucima susreta pobjedu gostiju potvrdio je Niang.

Nakon što je susret u Pireju završio 2:2, Dynamo je u Kijevu pobijedio Olympiacos 1:0 i prošao dalje. Pogodak odluke zabio je Fran Sol u 32. minuti. Josip Pivarić nije nastupio zbog ozljede.

U ranije odigranim susretima plasman u osminu finala su izborili Arsenal, Eintracht iz Frankfurta, Napoli, Salzburg, Valencia, Villarreal, Zenit i Sevilla.