Datum objave: 02.03.2019   Broj čitanja: 1838
Grudsko proljeće koje je klimatološki počelo jučer obilježeno je pobjedom Hrvatskog ženskog rukometnog kluba Grude protiv Ženskog rukometnog kluba Dubica u Grudama.

Time je napravljen još jedan korak prema obrani naslova prvaka i osvajanja petog jubilarnog u nizu što je, kad se u obzir uzme da su Gruđanke u prvenstvu neporažene od pomalo zaboravljene 2014. godine u nizu, među svjetskim rekordima.

Gruđanke su ove subote pobijedile rezultatom 36:27.

U prvom poluvremenu igrao se kontroliran rukomet tako da ni razlika nije bila velika. Bilo je 18:15. Međutim u nastavku utakmice, Gruđanke puštaju kočnicu i stroj je samljeo svoje protivnice.

Završilo je 36:27.

Nikolina Čutura zabila je 10 golova, Lejla Kasumačić 8, Edina Demić 7, Amanda Marić 6, Klara Mikulić 3 i Ana Nikić 2.

Kod protivnica, Jovana Ilić zabila je 11 golova, Isidora Kršić i Ana Pejaković po 5 golova, Nađa Arnautović i Ana Đenadija po 2, te Sara Majkić i Dragana Stojnić po 1 gol.

Nakon utakmice, uslijedilo je čestitanje igračica, ali i još jedna povijesna fotografija HŽRK Grude.

Naime, rukometne princeze, djevojčice 2010. godine osvojile su prvo mjesto na turniru u Ljubuškom, a one rođene 2009. godine drugo mjesto. Najbolja igračica turnira je Nina Vranješ kod 2010. godišta, a kod 2009. godišta Lara Rezo bila je najbolja vratarka.

Ovo je još jedan veliki uspjeh HŽRK Grude, a vodstvo kluba čestita trenerici Mariji Žanko i njenim pomoćnicama Mari Ćorluki, Lani Vranješ, Pauli Miloš i Klari Šimunović, rukometnim princezama, malo starijima od današnjih šampionki u Ljubuškom.

Što se tiče Premijer lige BiH, Gruđanke imaju 6 bodova prednosti pred najbližim pratiteljem, ekipom Izviđača. Do kraja sezone ostalo je još 8 kola.