Juventus, ta moćna Stara dama, ide po SVJETSKI REKORD

Datum objave: 03.03.2019   Broj čitanja: 1082
Juventus je pobijedio Napoli u ludom derbiju 26. kola Serie 2:1 i izbio svaku neizvjesnost iz ionako poprilično izvjesne sezone talijanskog prvenstva.

Trenutačno najveći talijanski derbi, ako se utakmica suparnika koji su na tablici uoči ovog susreta bili ra zmaknuti 13 bodova tako može nazvati, već u prvom dijelu lagano je izmakla kontroli.

Cristiano Ronaldo u 25. minuti pobjegao je obrani domaćih, krenuo zaobići Alexa Mereta, ali talijanski čuvar mreže neoprezno ga je srušio i zaradio izravan crveni karton. Carlo Ancelotti mogao je već tad poderati sve svoje zabilješke za ovu utakmicu i krenuti iznova.

Da stvar bude još gora, Miralem Pjanić namjestio je loptu iz slobodnog udarca koji je slijedio, prebacio zid i probušio nezagrijanog Davida Ospinu za 1:0. Bh.reprezentativac je jedan od najboljih izvođača prekida u Italiji, to je dobro poznato, ali činjenica da je od svojih posljednjih 11 golova, čak pet zabio direktno iz slobodnog udarca, stavlja ga uz bok s najboljim pucačima slobodnjaka u Europi.

Kad je šest minuta uoči kraja Emre Can na dodavanje Federica Bernadeschija povisio na 2:0, činilo se kako je utakmica zaključena, ali tek u drugom dijelu postalo je zanimljivo.

Za to se pobrinuo Miralem Pjanić, koji je drugim žutim kartonom u 47. minuti poravnao odnos snaga na terenu, a kad je Callejon u 61. minuti smanjio na 2:1, navijači Napolija koji su od muke već bili na šanku, počeli su se vraćati na svoja mjesta.

Stara dama od tog trenutka djelovala je kao uzdrmani boksač koji se pokušava spasiti na konopcima dok ne čuje posljednji gong, a probuđeni Napoli neumorno je udarao… Ni jedan od njegovih udaraca nije uspio probiti klinč Juventusa sve do 83. minute.

Tad je Alex Sandro u gužvi nakon kornera nehotimično igrao rukom i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Lorenzo Insigne preuzeo je odgovornost, ali pogodio je stativu. Insigne je dosad promašio samo dva od sedam penala koje je pucao u Serie A, ali oba su bila protiv Juvea.

Juve je preživio do posljednjeg sučevog zvižduka i otišao na plus 16,, piše Germanijak

Mario Mandžukić igrao je do 74. minute.

A s obzirom da je u igri 36 bodova, a Juventus ima 72, zanimljivo će biti vidjeti može li Stara dama srušiti svoj rekord iz sezone 2013./14., kad je Juventus osvojio 102 boda. Još je zanimljivije, može li srušiti rekord Celtica iz sezone 2001./02. kad je Celtic osvojio 103 boda.