BiH vodila 2:0 pa spašavala bod

Datum objave: 26.03.2019   Broj čitanja: 1166
Bosna i Hercegovina izbornika Roberta Prosinečkog odigrala je 2:2 u Zenici protiv Grčke.

Povela je BiH jako rano preko Edina Višće koji je pucao nakon asistencije Pjanića pa je njemu došla izblokirana lopta koju je poslao u mrežu.

To je bilo već u 10. minuti, a već u 15. delirij. Miralem Pjanić s 30 metara, iz slobodnjaka, maestralno pogađa za 2:0.

Onda u nastavku, u 63. minuti Šunjić ruši gostujućeg igrača i sudac pokazuje na bijelu točku. Fortunis pogađa za 2:1.

Miralem Pjanić je samo dvije minute kasnije, na iznenađenje mnogih, dobio izravan crveni karton.

Imala je BiH priliku i s igračem manje potopiti Grčku, no promašaji prilika dali su Grcima šansu da se vrate. Tako je i bilo. Za 2:2 u 85. minuti pogađa Kolovos koji je ušao s klupe.

Na kraju su Grci pokušavali doći do sva tri boda, ali neuspješno.

U skupini, vodeća je Italija sa 6 bodova, a prate je Grčka i BiH sa po 4 boda. Dalje idu dvije prvoplasirane reprezentacije.