REBIĆ odveo EINTRACHT u polufinale EUROPSKE LIGE

Datum objave: 19.04.2019   Broj čitanja: 1282
Nakon Lige prvaka, poznati su polufinalisti i Europske lige. Eintracht je uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice prošli su dalje gdje će igrati protiv Chelseaja i Matea Kovačića. Drugi par čine Arsenal i Valencia...

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Ante Rebić odigrao je sjajnu utakmicu za Eintracht iz Frankfurta te je bio jedan od najzaslužnijih za 2-0 pobjedu svoje momčadi protiv Benfice u uzvratnom susretu četvrtfinala Europske lige kojom je nadoknađen zaostatak od 2-4 iz prvog dvoboja u Lisabonu otprije tjedan dana. Iako je ukupni rezultat poravnat na 4-4, njemački sastav izborio je polufinale zbog golova postignutih u gostima.

Rebić se nije upisao u strijelce, ali je bio ključni igrač u obje akcije iz kojih su postignuti golovi. Naš je igrač u 37. minuti nanizao nekoliko gostujućih igrača prije no što je dodao loptu Gaćinoviću čiji je udarac sa 20-ak metara zaustavila vratnica, no lopta se odbila na nogu Kostiću koji je pogodio za 1-0, dok je u 67. minuti Rebić donio loptu pred kazneni prostor Benfice, a onda ju i smirio za Rodea koji je preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut nemoćnog Vlachodimosa.

Eintracht će u polufinalu 2. i 9. svibnja igrati protiv Chelseaja koji je s ukupnih 5-3 izbacio prašku Slaviju. Prva utakmica igrat će se u Frankfurtu, dok će uzvrat biti u Londonu. Bit će to derbi između hrvatskih reprezentativaca Ante Rebića i Matea Kovačića koji standardni prvotimci svojih klubova.