GRUDE: U prvoj utakmici WRHLa HŽRK ''razvalio'' Rudar Pljevlja FOTO

Datum objave: 05.10.2019   Broj čitanja: 1841
Prije početka utakmice, sve nazočne je pozdravio načelnik Općine Grude Ljubo Grizelj, a cijeli ugođaj su svojim nastupom uljepšale prekrasne grudske mažoretkinje.

Utakmica protiv crnogorskog Rudara je bila prva utakmica Gruđanki u konačno kompletiranoj postavi za novu sezonu. Iako su dvije Nikoline , Vukčević i Knežević, koje su tek pristigle iz podgoričke Budućnosti u okviru uspostavljene suradnje dva kluba, odigrale prve minute u novom klubu, na parketu je izgledalo kao da su tu već dugo

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj igri , u kojoj su se igrale veoma čvrste obrane pa nije bilo puno golova. Gošće su imale rezultatsku prednost u prvih 15-ak minuta 1-2 gola, ali su nakon toga Gruđanke preokrenule rezultat i povele te su do poluvremena uspjele otići na tri gola razlike.

U drugom poluvremenu je u domaćoj ekipi sve funkcioniralo još bolje i rezultatska razlika se stalno povećavala. Ni igračice koje su ulazile s klupe kako je vrijeme odmicalo nisu popuštale niti dozvolile smanjenje rezultata. Utakmica je završena visokom pobjedom HŽRK Grude i tako je ostvarena prva pobjeda našeg kluba u nekom od zvaničnih međunarodnih natjecanja.

HŽRK Grude – ORK Rudar Pljevlja 33:21(15:12)

1. utakmica 2. gurpe WRHL Ženske rregionalne rukometne lige.