Mourinhove trupe 'sredile' Guardioline! Prednost Liverpoola je rekordna!

Datum objave: 02.02.2020   Broj čitanja: 1031
Derbi kola u Premiershipu gledali smo na novom Tottenhamovom stadionu gdje je domaćin odmjerio snage s aktualnim prvakom Engleske, Manchester Cityem.

Bio je to 23. međusobni ogled Pepa Guardiole i Josea Mourinha, a slast pobjede okusio je Portugalac jer je njegova momčad slavila rezultatom 2-0.

Međutim, daleko je to bilo od jednosmjerne utakmice, dapače. Gosti su se propisno napromašivali, a konačna statistika pokazuje da su od 15 upućenih udaraca, njih četiri išla u okvir vrata – bez postignutog gola. S druge strane, domaćini su imali samo tri udarca, od čega su dva išla u okvir gola – oba u mrežu.

S velikim prilikama počelo je u 27. minuti kada je Sergio Aguero pogodio vratnicu. U prvom dijelu treba izdvojiti još i veliko 'petljanje' Gundogana i Aguera pred vratima Huga Llorisa koji se prometnuo u heroja utakmice u 40. minuti.

Tada je naime izveden jedanaesterac koji je dosuđen s čak tri minute zaostatka. Mike Dean je dobio informaciju iz VAR sobe da je Aurier srušio Aguera, a loptu na bijelu točku postavio je Ilkay Gundogan. Njegov udarac je bio dovoljno snažan, ali ne i precizan jer je Huho Llorris pogodivši stranu lako skinuo njegov šut. Prilikom 'odbijanca' francuski je golman srušio Sterlinga, ali Dean nije htio 'počastiti' 'Građane' još jednim kaznenim udarcem.

Do kraja prvog dijela Kun je ponovno imao priliku za vodstvo gostiju, ali nije bilo dovoljnoi prisebnosti u njegovoj realizaciji.

Početkom drugog poluvremena krenulo je jednako žestoko, Sonov solo prodor nije iskoristio Bergwijn, a s druge strane Gundogan sa sedam metara promašuje čisti zicer. Potom se dogodio ključan trenutak utakmice.

City jer izveo korner, ali Harry Winks presreće loptu i juri prema golu Edersona. Jednog igrača je prešao, a kada je bio nadomak prolaza Oleksandra Zinchenka, Ukrajinac ga ruši i dobiva drugi žuti, isključujući karton.

Nije dugo trebalo momcima The Special Onea da materijaliziraju brojčanu nadmoć na terenu. Nakon jednog odbijanca, Lucas Moura u 63. minutiupošljava debitanta Stevena Bergwijna. Krilni napadač koji je stigao prije nekoliko dana iz PSV-a prima loptu prsima i iz voleja zakucava za vodstvo 1-0.

Nisu se gosti ni oporavili, osam minuta kasnije uslijedio je novi udarac. Iz gotovo iste pozicije, Son nakon asistencije Ndombelea zabija novim sjajnim udarcem za, ispostavit će se, konačnih 2-0.

Liverpool je tako ostao na nevjerojatna 22 boda prednosti ispred prvog pratitelja Manchester Cityija. Do kraja prvenstva je još 13 kola, a Liverpool priprema slavlje prvog naslova prvaka nakon davne 1990.