UMRO JE SLAVEN ZAMBATA

Datum objave: 29.10.2020   Broj čitanja: 972
Ustanite u čast legendi, jednom od najvećih Dinamovih nogometaša svih vremena!

Umro je legendarni Dinamov centarfor - Slaven Zambata. Omiljeni Sinjanin u povijesti zagrebačkog kluba, rođen 24. rujna 1940. preminuo je od iznenadnog zastoja srca srca, dojavio nam je to sav u šoku njegov veliki prijatelj, karatatška legenda Vjekoslav Šafranić.

Karijeru je započeo sa u lokalnom Junaku, a za Modri je klub  Zambata odigrao ukupno 251 utakmicu i zabio čak 156 golova, a u legendarnoj sezoni 1966./67. plavi je dres obukao 38 puta, a zabio 24 gola. Upravo je on, ''plavi devet'' bio jedan od glavnih aktera pohoda na trofej Kupa velesajamskih gradova.

U uzvratnom je okršaju protiv Eintrachta u Zagrebu, kad su plavi lovili tri pogotka zaostatka iz prvog ogleda, upravo Zambata proparao mrežu za 1:0 u 14. minuti.

Lomio je mnoge obrane, a ističu se i golovi protiv velikog Celtica i Milana. Talijanima je mrežu zatresao u Zagrebu gdje je Dinamo slavio njegovim golom 1-0 u 14. minuti (na San Siru je bilo 0-0), a 'zelenima' je u prijateljskom dvoboju za pobjedu istim rezultatom zabio u Glasgowu.