Antivladini prosvjedi održavaju se u više gradova Srbije, a mediji javljaju da je situacija vrlo napeta. U nekoliko gradova sukobljavaju se prosvjednici, pristaše vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) i policija.
Prosvjedi su aktualni u Beogradu, Novom Sadu i još nekim gradovima. Na pojedinim lokacijama sukobi su u blizini prostorija SNS-a, a policija sprječava prosvjednike da se približe stranačkim objektima.
Policija je naknadno formirala kordon između dvije strane.
Skoro u svakom gradu gdje se prosvjedi održavaju zabilježeni su incidenti, a Vučićevi pristaše tuku prosvjednike. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se večeras svojim pristašama u beogradskoj ulici Kneza Miloša.
Njegov brat Andrej prisustvovao je okupljanju u Pionirskom parku u Beogradu, poznatom u javnosti i kao "Ćacilend", gdje mjesecima borave pristaše SNS-a. Kasnije je u park stigao i sam Aleksandar Vučić.
Večerašnji prosvjedi su reakcija na jučerašnje sukobe između protivnika vlasti i njenih pristaša. Prosvjedi se širom Srbije održavaju već devet mjeseci, nakon incidenta 1. studenog 2024. u Novom Sadu, kada se urušila nadstrešnica rekonstruirane Željezničke stanice i poginulo 16 osoba.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se noćas iz Palate Srbije, optužujući da su građani koji sudjeluju u prosvjedima pokušali noćas izazvati građanski rat.
TAGOVI: |
Vaše ime | |
Komentar | |