Barca sedmicom, a Real šesticom nastavili utrku za prvaka! Zahvaljujući Rakitiću Mascherano zabio 1. gol za Barcelonu nakon 319 utakmica

Datum objave: 26.04.2017   Broj čitanja: 744
Barcelona i Real Madrid nastavljaju mrtvu utrku za prvaka Španjolske, a svaki tabor čeka da protivnička momčad kiksa i izgubi ključne bodove.

Večeras, o kiksu Barcelone ili Reala nije bilo primisli.

Barcelona je bez većih problema na Nou Campu u 34. kolu Primere pobijedila fenjeraša Osasunu sa 7:1.

Katalonci su od prve minute krenuli po gol, a na prvi su čekali do 12. minute kada je Lionel Messi iskoristio poigravanje u obrani gostiju i onda se sjurio prema golu pa majstorski zabio za 1:0. U 31. minuti s desne strane loptu je ubacio Ivan Rakitić, a sjajno je za 2:0 udarcem iz prve pogodio Andre Gomes. Osasuna se u igru vratila u 48. minuti kada je iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio Torres, ali gol dijelom ide na dušu Ter Stegena. U 54. minuti Barca je tražila kazneni udarac nakon što je srušen Rakitić, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje. Do novog gola domaćin je došao u 57. minuti kada je nakon ubačaja Rakitića iz kuta, Pique pogodio vratnicu, no lopta se odbija točno do Gomesa, koji nečuvan lako zabija svoj drugi gol na utakmici. U 61. minuti već je bilo 4:1. Rakitić je dao kratko za Messija, koji radi dva, tri koraka i s 20-ak metara pogađa za tri razlike.

Samo tri minute kasnije Barca je zabila i peti gol. Turan je dao u šesnaesterac, gdje se najbolje snašao Paco Alcacer i zabio za 5:1. U 67. minuti Suarez je srušen u šesnaestercu, a sudac ovog puta nije dvojio i pokazao je na bijelu točku. Rakitić je uzeo loptu, no na nagovor suigrača i navijača loptu je prepustio Mascheranu koji pogađa neobranjivo i zabija prvi gol u dresu Barcelone u karijeri, i to u 319. utakmici. Igrači Luisa Enriqea u 87. minuti zabili su i sedmi gol, Suarez je dao za Paca, koji bježi obrani, zaobilazi Sirigua i pogađa za 7:1.

Real Madrid je sa zamjenama savladao Deportivo rezultatom 2:6. Za Real nije moglo bolje početi, poveli su nakon samo 54. sekunde kada je na asistenciju Iscu zabio Morata iskosa s desne strane sa sedam, osam metara. U 14. minuti ništa nije moglo spriječiti novi gol Reala, ubacio je Lucas, a u sredini za 2:0 zabija James. U 18. minuti zatresla se i treći put mreža Deportiva, ali sudac je ovog puta čini se neopravdano poništio gol Morate. Deportivo je promašaje Reala kaznio u 35. minuti kada je nakon lijepe akcije Andone s pet metara pospremio loptu u mrežu na asistenciju Kakute.

Kraljevi su poluvrijeme okončali na najbolji mogući način, golom u 45. minuti, kada je jedan odbijanac u mrežu pospremio Lucas. Pitanje pobjednika Real je riješio u 66. minuti kada je Morata nesebično dodao za Jamesa, koji nije imao težak zadatak za 4:1. U 77. minuti kraljevi su zabili i peti gol kada je Isco s osam, devet metara pogodio na asistenciju Lucasa. Deportivo je u 84. minuti smanjio na 5:2 preko Joselua, no u 87. minuti konačnih 6:2 postavlja Casemiro udarcem s 20-ak metara, ali treba istaknuti da je imao pomoć Tytona. Kovačić je odigrao vrlo dobrih 90 minuta.

U ranijem terminu Leganes je s 3:0 dobio Las Palmas. Posao su riješili od 55. do 61. minute kada su pogađali Luciano, dvaput, i Guerrero. Halilović je igrao od 77. minute za goste.

Real Sociedad slavio je kod Valencije 3:2, iako su do 68. vodili 3:0 golovima Williana Josea i Oyarzabala, te autogolom Alvesa. No, šišmiši se tada u četiri minute vraćaju golovima Nanija i Zaze, ali više od toga nije išlo.