Gruđanke pobjedom ostale vodeća ekipa Premijer lige BiH

Datum objave: 26.03.2022   Broj čitanja: 2125
U idućem kolu HRK Grude gostuje u Mostaru kod HŽRK Zrinjskog.

Od samog početka utakmice Gruđanke su zaigrale pokretljivo i čvrsto u obrani, a u napadu je bilo i grešaka, ali plod dobre obrane je bilo vodstvo od samog početka utakmice. Tako je već u prvih 15-ak minuta domaća ekipa došla do značajne prednosti od 7 golova. (10:3).Međutim drugi dio prvog poluvremena je protekao u izjednačenoj igri tako da se na odmor otišlo kod rezultata 17:11.

Otvaranje drugog poluvremena je donijelo odličnu igru grudskih rukometašica koje su odmah u startu ovog dijela igre napravile seriju od 4:0 i tako stigli do +10.

Do kraja utakmice domaća ekipa je imala puno igračkih rotacija tako da je konačna razlika ostala +10, s tim da su sve igračice domaće ekipe imale prigodu nastupiti u današnjoj utakmici.

Ovom pobjedom HRK Grude je ostao vodeća ekipa Premijer lige , a to će svakako pokušati ostati i nakon idućeg kola u kojem gostuje u Mostaru kod HŽRK Zrinjskog.

HRK Grude – ŽRK Jedinstvo Brčko  36:26 (17:11)

Suci: Haris Čaušić i Amel Muratović

Nadzornik: Mario Primorac

HRK Grude: Martina Šumelj, Milena Vujisić, Gabrijela Rašić, Amanda Jelčić 3, Paula Miloš ,Ana Nikić 1,Anja Boban 1, Teodora Petković 7, Mia Lugonjić 3, Leontina Vujić 3, Ina Džidić, Karla Lovrić 4, Barbara Karačić, Anđela Boras 6, Josipa Zubac 3, Jovana Ilić 5

Trenerica: Zlata Zubac